• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1642
  • Dodano: 2020-07-21 / 08:55
  • Komentarzy: 1

  Na Opolszczyźnie przybywa bezrobotnych ale miejsc pracy nie brakuje

  Na Opolszczyźnie przybywa bezrobotnych ale miejsc pracy nie brakuje

  (Fot. Archiwum)

  Liczba bezrobotnych w województwie opolskim w czerwcu 2020 roku wyniosła 24 999 osób, a stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 6,8% (szacunek Wojewódzkiego Urzędu Pracy). W porównaniu do maja 2020 roku, liczba osób bezrobotnych zwiększyła się o 121 osób.


  Wojewódzki Urząd Pracy opublikował dane o sytuacji na rynku pracy w czerwcu w województwie opolskim. Według danych opublikowanych przez WUP, mimo że stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie z maja, wzrosła liczba bezrobotnych na Opolszczyźnie.

  - W czerwcu 2020 roku w powiatowych urzędach pracy województwa opolskiego zarejestrowanych było 24 999 osób bezrobotnych. To o 121 osób więcej niż w maju 2020 roku oraz o 4 833 osób więcej niż w czerwcu 2019 roku, co oznacza niemal 24% wzrost bezrobocia rok do roku. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 6,8% (szacunek Wojewódzkiego Urzędu Pracy). W porównaniu do maja 2020 roku, liczba osób bezrobotnych zwiększyła się o 121 osób - czytamy w raporcie WUP.

  W czerwcu 2020 roku w porównaniu z miesiącem poprzednim szacunkowa stopa bezrobocia wzrosła w czterech powiatach, z czego najbardziej w brzeskim (o 0,2 pkt proc.). Spadek stopy odnotowano w powiatach: namysłowskim, prudnickim oraz strzeleckim (po 0,1 pkt proc.). W przypadku pozostałych powiatów nie odnotowano zmian względem ubiegłego miesiąca. W porównaniu do czerwca ubiegłego roku we wszystkich powiatach zanotowano wzrost bezrobocia. Największy wzrost rok do roku nastąpił w powiatach nyskim (o 2,2 pkt proc.) i głubczyckim (o 1,7 pkt proc.).

  Stopa bezrobocia niższa lub równa wojewódzkiej wystąpiła w Opolu oraz powiatach: krapkowickim strzeleckim, oleskim i Opolu. Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w Opolu - 3,5% i powiecie oleskim - 4,8%. Na przeciwległym biegunie znajdują się powiaty: prudnicki i głubczycki, w których udział ten jest kilkukrotnie wyższy i wynosi odpowiednio 10,1% oraz 10,5%. Najwięcej, bo aż 5 347 osób bezrobotnych jest zarejestrowanych w PUP Opolu, który swoim zasięgiem obejmuje zarówno powiat ziemski jak i grodzki. Kolejnym powiatem o znacznej liczbie bezrobotnych jest powiat nyski. Najmniej osób zarejestrowanych jest w powiecie namysłowskim.

  W powiatowych urzędach pracy w maju br. zarejestrowało się 179 osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Miesiąc wcześniej było to 231 osób. Jednocześnie trzy firmy (z powiatu namysłowskiego, prudnickiego i Opola) zgłosiły zamiar zwolnienia grupowego łącznie 180 osób, a w tym samym okresie 2 firmy faktycznie zwolniły 12 pracowników.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-21 11:55:41 [83.30.32.*] id:1600150  
  devilopole: Napisał postów [406], status [pismak] Reputacja
  Jeszcze nie brakuje , ale się to zmieni. Trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy , może krócej jak ogłoszą plandemię 2. Ekonomiści zapowiadają największy kryzys od czasów II wojny światowej. Radzę się przygotować na trudne czasy , dbać o pracę i jakieś oszczędności dobrze było by posiadać w kieszeni.

  Nick:
  Treść: