• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1333
  • Dodano: 2020-07-20 / 20:05
  • Komentarzy: 0

  Policjanci zatrzymali przez weekend 6 nietrzeźwych kierowców

  Policjanci zatrzymali przez weekend 6 nietrzeźwych kierowców

  (Fot. Archiwum)

  Tylko w miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili ponad 1400 badań kierujących na zawartość alkoholu. Z tej liczby, sześciu zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 50-latek, który prowadząc samochód ciężarowy z naczepą, miał ponad 2 promile.


  Do wszystkich tych zdarzeń doszło w miniony weekend. Działania policjantów z wydziału ruchu drogowego jak zawsze skupiały się na bezpieczeństwie na drodze. A to oznacza, że każda kontrola wiązała się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowcy. Tylko w miniony weekend mundurowi z komendy miejskiej przebadali na zawartość alkoholu ponad 1400 kierujących. Niestety 6 z nich zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

  Rekordzista wpadł w ręce mundurowych w piątek przed 10 rano. Wówczas funkcjonariusze do kontroli zatrzymali kierującego ciężarowym Dafem z naczepą. Jak się okazało, 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał z województwa Lubuskiego na Opolszczyznę ponad 250 kilometrów.

  Kolejni kierowcy wsiedli za kółko po kilku piwach, wszyscy mieli blisko promil alkoholu. Tłumaczyli, że ,"mieli nadzieję uniknąć kontroli" albo, że alkohol zdąży z ich organizmu "wyparować" .

  PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".