• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2830
  • Dodano: 2020-07-20 / 14:41
  • Komentarzy: 0

  Opolanie mogą już korzystać z krytej pływalni "Wodna nuta". Są ograniczenia

  Opolanie mogą już korzystać z krytej pływalni "Wodna nuta". Są ograniczenia

  (Fot. Archiwum)

  Kryta pływalnia "Wodna Nuta" dołącza do grona obiektów otwartych dla wszystkich Opolan. Wymuszone pandemią zamknięcie obiektu pozwoliło na gruntowne czyszczenie.


  Wszyscy opolanie, również ci niezrzeszeni w klubach sportowych mogą od poniedziałku 20 lipca skorzystać z krytej pływalni "Wodna Nuta" w Opolu. Przypomnijmy, że z powodu obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa pływalnia została zamknięta. Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Zdrowia, od soboty, 6 czerwca, działalność mogły wznowić siłownie, kluby fitness, pływalnie oraz baseny. Nie stało się tak jednak z większością obiektów zarządzanych przez miasto.

  Od 1 lipca władze miasta Opola postanowiły udostępnić obiekt dla opolskich klubów sportowych, a tym czasie opolanie niezrzeszeni w żadnym klubie nie mogli korzystać z obiektu.

  - Na terenie obiektu będzie mogło przebywać jednocześnie około 100 osób. Zachowany zostanie ścisły reżim sanitarny, m.in. w wielu miejscach pojawią się dozowniki z płynem do dezynfekcji, wyznaczone zostaną strefy oczekiwania w kolejce z uwzględnieniem dystansu, a sauna dostępna będzie jedynie w opcji wynajmu na co najmniej pół godziny - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu.

  Miejski Ośrodek Sportu na swojej stronie internetowej podaje informacje o dostępności obiektów (ostatnia aktualizacja 15 lipca 2020 roku). W tym momencie opolanie mogą korzystać, zgodnie z przyjętym reżimem sanitarnym z obiektów takich jak:

  - Basen Letni Błękitna Fala
  - Orliki - Czaplaka, Czarnowąsy, Bielska
  - Stadion Lekkoatletyczny
  - Fitness Klub OLIMP
  - Centrum Sportu

  - Wieża Piastowska
  - Zamek Górny
  - Kąpielisko Bolko - start sezonu 27 czerwca
  - Kąpielisko Malina - start sezonu 27 czerwca

  - Kryta Pływalnia Wodna Nuta - od 1 lipca dla sportowców, od 20 lipca dla wszystkich
  - Kryta Pływalnia Akwarium - od 1 września
  - Sztuczne Lodowisko Toropol - ślizgawki wracają we wrześniu

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".