• Komentarzy: 3

Ważna wygrana Opolan!

Jedyna bramka padła w ostatnich minutach spotkania

Ważny tydzień dla podopiecznych Dietmara Brehmera. Liga powoli dobiega końca, a Opolanie nadal nie są pewni utrzymania. Co więcej, przed 32. kolejką nadal się oni znajdowali w strefie spadkowej. Jednak w przedostatniej odsłonie Fortuny 1 Liga, mierzyli się ze swoim sąsiadem w tabeli - Olimpią Grudziądz.

Od początku Odra rzuciła się do defensywy, a zawodnicy gości czekali na odpowiedni moment do kontry. Ten przyszedł dwukrotnie, lecz czujny był Mateusz Kuchta. Pierwsza odsłona jednakże w dalszej części nie porywała poziomem, lecz na pewno warta odnotowania była bomba Sebastiana Boneckiego, która zatrzymała się na poprzeczce, a kilkanaście minut później goście domagali się rzutu karnego po rzekomym faulu na Mohamedzie Ouissemie, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po rozpoczęciu drugiej części gry, defensywę Olimpii próbował rozbić Kacper Tabiś, lecz jego zamiary zostały szybko udaremnione. Jeśli były jakieś okazję w tym meczu ? to ze strony Odry, jednakże wykończenie akcji zostawiało wiele do życzenia. Frustrująca również była gra defensywna ekipy z Grudziąca, polegająca na częstych zagraniach do własnego golkipera, jednakże ?karma wraca? i tak było w tym przypadku, gdyż bramkarz gości sfaulował w polu karnym Arkadiusza Piecha, a w 87 minucie Krzysztof Janus pewnie wykorzystał jedenastkę. Opolanie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz Patryk Janasik nie popisał się w sytuacji sam na sam i spotkanie skończyło się na wyniku 1:0.

Opolanie są prawie pewni utrzymania, lecz by dopełnić formalności, muszą co najmniej nie przegrać wysoko w ostatniej kolejce z Termaliką, lub rywale znajdujący się za 12 obecnie Odrą muszą pogubić swoje punkty.

2020-07-20 16:50:48 [31.60.47.*] id:1600136
    Polpha: Napisał postów [9426], status [VIP] Reputacja
    "odra rzuciła sie do defensywy????" pismaku.....do ofensywy... to jest różnica dzbanie

2020-07-20 15:52:04 [89.151.45.*] id:1600132
    Tomasso Vega: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    Jak to Odra od początku rzuciła się do defensywy??? Cały mecz miała optyczną przewagę ale biła głową w mur. Na szczęście z Happy Endem.

2020-07-20 11:55:00 [217.173.195.*] id:1600131
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja