• Autor: grace.pr
  • Wyświetleń: 1811
  • Dodano: 2020-07-18 / 18:03
  • Komentarzy: 0

  Wodowanie na Kąpielisku Bolko z Galerią Sztuki Współczesnej

  Wodowanie na Kąpielisku Bolko z Galerią Sztuki Współczesnej

  (Fot. Dżacheć)

  Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza wszystkich lubiących wodę na wspólne wodowanie na Kąpielisku Bolko

  Już po raz drugi na Plaży Miejskiej odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano na szeroko pojęty temat wody. W ramach "Wodowania" zorganizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu serię warsztatów prowadzą pływaczka i artystka Natalia Krawczyk oraz Gaja Karolczak, od wielu lat promująca czytelnictwo.

  Jak czytamy na stronie Galerii Sztuki Współczesnej, tematem projektu jest woda jako wspólne dobro. "Chcemy zaproponować spojrzenie na wodę i bycie w wodzie jako praktykę medytatywną, skupiającą uwagę na płynności ruchów, odczuciu zmiany grawitacji itp. Podczas każdego spotkania będziemy zastanawiać się nad jakością wody (jej konsystencją, stanem skupienia, przejrzystością), ale też znaczeniem i sposobem, w jaki pojawia się w naszym otoczeniu. Zanurzenie w wodzie to sytuacja ukojenia zmysłów - widzimy mniej, mniej słyszymy, jest nam lżej, unosimy się, lewitujemy. Jednocześnie budzi się w nas czucie głębokie, rozwija się propriocepcja, stajemy się bardziej świadomi przestrzeni naszego ciała."

  - Wodowanie to jedna z propozycji Galerii Sztuki Współczesnej na okres wakacji. W lipcu, co sobotę o 10:00 spotykamy się na Kąpielisku Bolko, aby czytać teksty związane z wodą, rozmawiać o wodzie i wspólnie zażywać kąpieli- mówi Anna Łęgowik z Działu Promocji Galerii Sztuki Współczesnej.

  Natalia Krawczyk, jedna z prowadzących warsztaty pod tytułem "Wodowanie", podkreśla wartość wody w obecnej sytuacji związanej z suszą.

  - Myślenie o wodzie jest aktualnie bardzo istotne, kiedy dużo słyszy się o tym, że sytuacja hydrologiczna w Polsce jest trudna.

  Gaja Karolczak dodaje: -W tych warsztatach chodzi głównie o to, by poszerzyć myślenie o wodzie i dać przestrzeń na reinterpretację praktyki pływania.

  Spotkania na Kąpielisku Bolko odbywać się będą kolejno 25 lipca oraz 1 sierpnia o godzinie 10.00. Ze względów bezpieczeństwa, osoby, które chcą uczestniczyć w spotkaniu proszone są o wcześniejszą rejestrację drogą mailową na adres nkrawczyk@galeriaopole.pl. Ilość miejsc ograniczona, o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkania są bezpłatne.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".