• 0
0
 
  • Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 4204
  • Dodano: 2020-07-25 / 15:23
  • Komentarzy: 2

Miejsca i atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie, które warto odwiedzić

 
 
Miejsca i atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie, które warto odwiedzić

(Fot. Archiwum)

Województwo opolskie to jedno z najmniejszych obszarów wojewódzkich Polski. Warto jednak zauważyć, że wnętrze Opolszczyzny jest zagospodarowane w wiele nietuzinkowych miejsc, które wielu z nas nie miało okazji zwiedzić. Ludzie szukający atrakcji na weekend, czy też spędzenia aktywnie wolnego czasu, wcale nie muszą robić ogromnej liczby kilometrów.

GRÓD RYCERSKI W BYCZYNIE

Nie każdy wie, ale w naszym małym, a jakże barwnym województwie, w miejscowości Biskupice nad Zalewem Biskupice-Brzózki, znajduje się średniowieczny gród rycerski. Na terenie grodziska można zobaczyć wiele ciekawych obiektów. Sala tortur, dziedziniec, mury obronne czy też podgrodzie z wystawą machin oblężniczych i torem łuczniczym, jednak to nie wszystkie urozmaicenia tego miejsca. Na terenie obiektu można urządzać również imprezy okolicznościowe, skorzystać z noclegu, ale też odbyć warsztaty historyczne po wykonaniu wcześniejszej rezerwacji.

PARK MINIATUR OLSZOWA

Kolejnym punktem na wycieczkę po Ziemii opolskiej, w powiecie strzeleckim jest Park miniatur w Olszowej. Miejsce, w którym można zobaczyć osiemnaście miniatur obiektów sakralnych wykonanych w skali 1:25. Dodatkowymi atrakcjami, z jakich można skorzystać na terenie parku, są urozmaicenia dla najmłodszych takie: jak sala zabaw, na której znajduje się trzypoziomowa konstrukcja z przeszkodami, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie oraz stumetrowy park linowy, który z pewnością wniesie wiele frajdy dla młodych. Rodzice i opiekunowie mogą tam również zorganizować urodziny, imprezę okolicznościową lub zajęcia tematyczne dla dzieci.

ZAGINIONE MIASTO ROSENAU

Dla tych, którzy chcą zaczerpnąć sporej dawki relaksu i zrobić sobie odskocznię od dnia codziennego zalecany jest wyjazd do miejscowości Pokrzywna. Znajduje się tam Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji Rosenau Zaginione miasto. Każda osoba, niezależnie od wieku może jednocześnie wzbogacić się o pożyteczną wiedzę, odpocząć, a przede wszystkim zapewnić sobie i bliskim rozrywkę poprzez sport i rekreację. Park Żywiołów, interaktywny Ogród Wody, czy Jaskinia dzikich zwierząt? to tylko 3 z 20 propozycji atrakcji, którą inicjatorzy przygotowali na terenie kąpieliska.

SPŁYWY KAJAKOWE DOLINĄ MAŁEJ PANWI

Fanatycy aktywnych form spędzania czasu, także znajdą coś dla siebie w województwie opolskim. Spływy kajakowe odbywają się przez Małą Panew- rzekę w południowo-zachodniej Polsce z prawym dopływem Odry. Dolina Małej Panwi słynie w głównej mierze z malowniczego krajobrazu, torfowisk, pomnikowych dębów i różnego gatunku zwierząt. Jest to propozycja dla osób uwielbiających podziwiać bogactwa natury w połączeniu z rekreacją. Rezerwacje można składać telefonicznie, bądź komunikacją pisemną poprzez portal społecznościowy Facebook.

WIOSKA INDIAŃSKA HOCIOKA

Ostatnią propozycją jest Indiańska Wioska, która położona jest w Staniszczach Małych około 30 kilometrów od Opola. Na terenie obiektu można podziwiać wystawy nawiązujące do kultury Indian: stroje, narzędzia, amulety, a także wiele innych rekwizytów. Gospodarze wioski w swojej ofercie dysponują licznymi atrakcjami takimi jak: jazdy konna, kolonie dla dzieci i młodzieży, jak i również zajęcia o tematyce życia i kultury narodu Czerwonoskórych. Aby nie zabrakło rozrywek dla indiańskich uczestników, organizowane są także festyny i noclegi w namiotach tipi.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-25 17:53:23 [5.173.34.*] id:1600239  
Król Forum: Napisał postów [808], status [stały bywalec] Reputacja
Najlepsze atrakcje są tu na forum 24 :) I to bez wychodzenia z domu:)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-07-26 12:58:18 [79.192.75.*] id:1600250  
sebastian325i: Napisał postów [13369], status [VIP] Reputacja
chyba chciałeś napisać były... kurła kiedyś to było ...