• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2780
  • Dodano: 2020-07-16 / 12:32
  • Komentarzy: 0

  32-latek miał blisko 3 kg amfetaminy i amunicję. Trafił do aresztu

  32-latek miał blisko 3 kg amfetaminy i amunicję. Trafił do aresztu
   <i>(Fot. KWP Opole)</i>

  (Fot. KWP Opole)

  Pies Hunter bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia narkotyków, których wartość śledczy wyceniają na ponad 100 000 złotych. Mieszkaniec powiatu głubczyckiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


  To nie pierwszy raz kiedy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu współpracują z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem mundurowi działali na terenie powiatu głubczyckiego.

  Pod koniec czerwca funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. Policjanci podczas przeszukania jego posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli blisko 3 kilogramy białego proszku. Mundurowym towarzyszył przewodnik psa do tropienia narkotyków z KAS-u wraz ze swoim czworonogiem, psem służbowy Hunterem, który bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia narkotyków. Badanie narkotesterem szybko pokazało, że jest to amfetamina. Śledczy jej czarnorynkową wartość szacują na ponad 100 000 złotych.

  Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego ujawnili ponad 20 sztuk nielegalnej amunicji do broni palnej.

  Postępowania w sprawach nieuprawnionego posiadania narkotyków oraz amunicji prowadzą funkcjonariusze Policji. 32-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".