• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2401
  • Dodano: 2020-07-16 / 09:36
  • Komentarzy: 0

  Burze z gradem wracają na Opolszczyznę. Wydano ostrzeżenia

  Burze z gradem wracają na Opolszczyznę. Wydano ostrzeżenia

  (Fot. Archiwum)

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem oraz opadami deszczu. Alert pogodowy wydano dla wszystkich powiatów Opolszczyzny.


  Nieoficjalnie mówi się, że bardziej intensywne zjawiska pogodowe jeszcze przed nami. Burze mają nie opuszczać naszego regionu przez najbliższe kilka dni. Już dziś będziemy mogli odczuć załamanie pogody i spadek temperatury.

  - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

  Zjawisko ma występować od godziny 12:00 w czwartek 16 lipca do godziny 23:00 tego dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy określili na 80 procent.

  Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

  Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".