• Dodano: 2020-07-16 / 07:51
    • Komentarzy: 1

Wielka strzelanina w meczu Odry

(Fot. Archiwum)

Opolanie przegrali z liderem Fortuna 1 Ligi swoje spotkanie 4:3, co dało "góralom" upragniony awans do Ekstraklasy.

Wspaniały bój w spotkaniu Odry Opole! Podopieczni Dietmara Brehmera podejmowali na wyjeździe lidera rozgrywek Fortuna 1 ligi - Podbeskidzie Bielsko - Biała. Gospodarze tego meczu mogli sobie zapewnić awans do Ekstraklasy, jednak warunkiem było zgarnięcie przynajmniej punktu.

Opolanie, którzy walczą o spokojny ligowy byt, wyglądali na drużynę lepszą, a nawet powinni prowadzić, lecz sędzia liniowy odgwizdał spalonego (jak się okazało potem niesłusznie) i to Podbeskidzie wykorzystało sytuację, którą z pola karnego skończył Bartosz Jaroch, a kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Karol Danielak. Nadzieję w gości przed przerwą wlał Patryk Janasik i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Niestety, w drugiej części gry lepiej wyglądali goście i to oni udokumentowali to dwoma kolejnymi bramkami - najpierw piłkę do własnej bramki skierował Piotr Żemło, natomiast kilka minut potem Michał Rzuchowski trafił na 4:1. Gdy wydawało się, że Odra jest rozbita, wtem oni szybko starali się zebrać i najpierw bramkę zdobył Szymon Skrzypczak, a w 81 minucie Jarosław Czernysz ustalił wynik na 4:3.

Opolanie obecnie mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową, natomiast Podbeskidzie już jest pewne awansu do PKO Ekstraklasy. Odra w następnym spotkaniu powalczy o ligowy byt z szesnastą obecnie Olimpią Grudziądz.

2020-07-16 12:47:47 [217.173.195.*] id:1600008
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Szkoda szkoda, oby nie zabrakło tego punkciku w końcowym rozliczeniu. Na tle ekstaligowca Odra na prawdę wyglądała dobrze.