• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1004
  • Dodano: 2020-07-15 / 13:53
  • Komentarzy: 0

Kierowca bez uprawnień, za to z promilami zatrzymany w obywatelskim ujęciu

 
 
Kierowca bez uprawnień, za to z promilami zatrzymany w obywatelskim ujęciu

(Fot. Archiwum)

Mieszkaniec powiatu nyskiego ujął nietrzeźwego kierowcę i poinformował o tym prudnickich policjantów. Jego świadoma postawa zapobiegła zagrożeniu jakie mógł spowodować pijany kierowca. 35-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

14 lipca, ok godz. 21:00 oficer dyżurny prudnickiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, świadek zwrócił uwagę na dziwne zachowanie na drodze kierowcy volkswagena. Świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy i wezwał Policję.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Natomiast badanie na zawartość alkoholu pokazało blisko 3 promile.

35-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz za brak uprawnień. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Całą ta sytuacja świadczy o dojrzałości i świadomości mieszkańców naszego regionu na zagrożeń jakie powodują pijani kierowcy na drogach. Dzięki swojej zdecydowanej postawie mieszkaniec powiatu nyskiego udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".