• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2593
    • Dodano: 2020-07-15 / 12:59
    • Komentarzy: 3

    500 zł mandatu za posiadanie nielegalnego emulatora

    500 zł mandatu za posiadanie nielegalnego emulatora

    (Fot. WITD Opole )

    Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przypominają, że posługiwanie się urządzeniami oszukującymi prawidłowe wskazania poziomu płynów typu AdBlue jest zjawiskiem niedopuszczalnym.

    Wczorajsza kontrola pojazdu - tym razem polskiego przewoźnika, zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i nałożeniem na kierowcę mandatu 500 zł. W wielu współczesnych modelach samochodów zasilanych silnikami Diesla, producenci stosują dodatek AdBlue. Bez wtrysku AdBlue, pomyślne przejście testów emisji szkodliwych związków nie byłoby możliwe.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    AdBlue to płynny i czysty roztwór mocznika w wodzie demineralizowanej o stężeniu 32,5 proc., który bierze udział w procesie oczyszczania spalin ze szkodliwych tlenków azotu.

    - Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w Opolu wykryli zainstalowany w pojeździe emulator SRC, który symuluje prawidłowe działanie systemu oczyszczania spalin. Znalezione urządzenie zostało zdemontowane i zatrzymane, a pojazd skierowano do najbliższego serwisu celem naprawy układu oczyszczania spalin - poinformował we wtorek 14 lipca oddziału inspekcji transportu drogowego w Opolu.

    Posługiwanie się urządzeniami oszukującymi prawidłowe wskazania poziomu płynów typu AdBlue jest zjawiskiem niedopuszczalnym.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-07-15 15:31:43 [89.64.9.*] id:1599977  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Jakby nie był tępym ch***m to nikt by się nie połapał...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2020-07-16 12:13:45 [217.173.195.*] id:1600002  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Czyli jakiekolwiek wyrzuty sumienia dopiero po złapaniu. Jak nie złapią to znaczy że nie robisz nic złego co szkodzi ogółowi...
    2020-07-15 13:49:29 [89.67.13.*] id:1599973  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    A potem pytania skąd bierze się smog, m.in. przez takie praktyki. Przy okazji polecam artykuł "Smog gorszy niż COVID-19" we "wprost" nr 24.

    Nick:
    Treść: