• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1172
  • Dodano: 2020-07-10 / 17:10
  • Komentarzy: 0

  Na Opolszczyźnie do podmiotów medycznych trafi dodatkowo około 18 mln zł

  Na Opolszczyźnie do podmiotów medycznych trafi dodatkowo około 18 mln zł

  (Fot. Dżacheć)

  Trwają działania mające na celu przywrócenie pełną dostępność świadczeń placówek medycznych w Polsce. Na Opolszczyźnie przeznaczono na te działania około 18 milionów złotych.


  Czas pandemii koronawirusa kojarzy się nie tylko z atakującymi nas z każdej strony statystykami i obostrzeniami. Od długiego czasu możemy zauważyć wyraźny problem z dostępnością i otwartością przychodni, co skutkuje tym, że zdecydowana większość Opolan przestała zasięgać porady lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów.

  - Szpitale, placówki ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i podstawowej opieki zdrowotnej otrzymają dodatkowe finansowanie w wysokości, które ma zachęcić do przywracania pełnej dostępności do publicznej służby - informuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddział? Narodowego Funduszu Zdrowia.

  - Już najwyższy czas, żebyśmy wrócili do normalnego trybu leczenia - podkreśla Prezes NFZ Adam Niedzielski.

  Rozwiązanie dotyczące dodatkowych pieniędzy zostało przygotowane we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i w praktyce oznacza, że w skali kraju do systemu opieki zdrowotnej trafi co miesiąc blisko 180 mln zł więcej. Pieniądze trafią do podmiotów medycznych już za świadczenia udzielone w lipcu.

  We wtorek szef NFZ powołał zespół ekspertów, który zajmie się opracowaniem "mapy drogowej" powrotu do pełnej dostępności świadczeń medycznych dla pacjentów po czasie epidemii. Zespół ten sprawdzi, jak wygląda dostęp do świadczeń medycznych i realizacja umów z NFZ i zaproponuje rozwiązania finansowe i prawne, które pozwolą na rozliczenie wykonania umów z Funduszem za okres zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".