• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2150
  • Dodano: 2020-07-08 / 15:44
  • Komentarzy: 1

Bus był przeładowany, a kierowca pod wpływem alkoholu. Kontrola WITD w Osowcu

 
 
Bus był przeładowany, a kierowca pod wpływem alkoholu. Kontrola WITD w Osowcu

(Fot.WITD )

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca busa, który został zatrzymany do kontroli przez inspektorów opolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.


We wtorek 7 lipca inspektorzy opolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w trakcie dojazdu do punktu kontrolnego w miejscowości Osowiec zauważyli samochód dostawczy typu ?bus?, którego stan techniczny oraz poziom załadunku wzbudził poważne zaniepokojenie o stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- W związku z powyższym postanowiono dynamicznie pojazd zatrzymać i doprowadzić do punktu kontrolnego. Pojazd poddano ważeniu i oględzinom stanu technicznego. Wynik kontroli zgodnie z przypuszczeniami wykazał znaczne przeładowanie - 6500 kg przy dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu 3500 kg. Jednak najbardziej niebezpieczną rzecz inspektorzy stwierdzili podczas kontroli kierowcy. Prowadził on pojazd w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie przeprowadzone przez wezwany patrol policji wykazało w wydychanym powietrzu 0,24 mg/l - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Kierowcę przekazano funkcjonariuszom policji w celu prowadzenia dalszych czynności, a przeładowany pojazd-przybyłemu na miejsce pracodawcy niebezpiecznego kierowcy.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-08 16:40:59 [185.127.20.*] id:1599470  
Pedro: Napisał postów [7288], status [VIP] Reputacja
No i wyeliminowali chwasta... BRAWO!

Nick:
Treść: