• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1386
  • Dodano: 2020-07-08 / 14:32
  • Komentarzy: 1

Nietrzeźwa kierująca złapana dzięki reakcji świadka

 
 
Nietrzeźwa kierująca złapana dzięki reakcji świadka

(Opolska Policja)

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który na terenie Kietrza zauważył nietrzeźwą kierującą. Uniemożliwił jej dalszą drogę i wezwał policyjny patrol. Okazało się, że kobieta ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do badania stanu trzeźwości pokazało blisko dwa promile alkoholu. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło w poniedziałkowy poranek. Na jednej z ulic Kietrza, 33-letni mężczyzna, zauważył kobietę, która kierowała osobowym volkswagenem. Styl jej jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwa. Postanowił uniemożliwić jej dalszą drogę i powiadomił Policję.

Po przyjeździe policjantów na miejsce okazało się, że 63-latka ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u kierującej volkswagenem blisko 2 promile. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do najbliższej jednostki Policji.

63-letniej kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi jej teraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzięki wzorowej postawie 33-letniego mężczyzny, nie doszło najprawdopodobniej do tragedii na drodze. Zachowanie świadka powinno być wzorem dla wszystkich. Kiedy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę ? nie bójmy się zareagować. O naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie pozwólmy, by doszło do nieszczęścia. Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-08 18:01:51 [89.67.13.*] id:1599480  
DonPedro69: Napisał postów [5629], status [VIP] Reputacja
W jej przypadku dożywotni zakaz to i tak już żadna kara.

Nick:
Treść: