• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1802
  • Dodano: 2020-07-08 / 12:19
  • Komentarzy: 1

  Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

  Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

  (Fot. USK Opole)

  1,5 mln zł jest wart sprzęt, który właśnie otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu od Fundacji WOŚP. To już kolejne dary przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


  We wtorek 7 lipca do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu trafił sprzęt endoskopowy. To 2 gastroskopy pediatryczne, 2 kolonoskopy pediatryczne, duodenoskop do zabiegów na drogach żółciowych i trzustce, diatermia do zabiegów endoskopowych usuwania polipów, pralka do automatycznej dezynfekcji aparatów endoskopowych, szafa do przechowywania endoskopów, a także program komputerowy do opisywania i archiwizacji badań.

  - Ten sprzęt będzie służyć pacjentom Oddziału Pediatrii - tłumaczy dr hab. n. med. Agata Chobot, kierownik oddziału. - Dzięki niemu zyskujemy nową jakość leczenia, bo zajmując się dotychczas diagnostyką gastrologiczną, nie mogliśmy jej wykonywać najmłodszym pacjentom. Nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu właśnie dla dzieci i na pełną diagnostykę endoskopową musieliśmy je wysyłać do innych ośrodków. Mieliśmy umiejętności, ale nie mieliśmy aparatury. Teraz będziemy mogli diagnozować dzieci na miejscu, co jest bardzo ważne dla zdrowia naszych podopiecznych, bo zyskujemy na czasie, tak ważnym w leczeniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji WOŚP za te dary.

  Sprzęt jest obecnie montowany w Pracowni Badań Endoskopowych USK. Przypomnijmy, że w lutym tego roku na oddział dziecięcy USK w Opolu trafiły dwa nowe specjalistyczne łóżka od WOŚP.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-08 14:06:51 [185.117.84.*] id:1599466  
  jarekzopola: Napisał postów [961], status [stały bywalec] Reputacja
  brawo "WOSP" po raz kolejny pokazaliscie klase a co na to szumowski? - wiem bedzie pierd... o maseczkach bez atestu ile to nie zalatwil dla szpitali

  Nick:
  Treść: