• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8576
  • Dodano: 2020-07-11 / 19:24
  • Komentarzy: 2

Ładujesz telefon w nocy? Nie wkładaj go pod poduszkę!

 
 
Ładujesz telefon w nocy? Nie wkładaj go pod poduszkę!

(Fot. twitter.com/NYPD33Pct)

Telefony komórkowe najnowszej generacji towarzyszą nam praktycznie przez całą dobę. Kiedyś ukryte w plecakach i torebkach przeniosły się do kieszeni, a nocą często "śpią" pod naszą poduszką. Czy to bezpieczne?


W teorii służą do rozmów i kontaktu telefonicznego z bliskimi, a w praktyce zastępują nam budzik, telewizję, papierową prasę, aparat, komputer czy osobistego trenera. Postęp technologiczny sprawił, że niemal wszystkie potrzebne rzeczy możemy zamknąć w jednym urządzeniu, z którym z wygody przestaliśmy się rozstawać.

Bardzo często po intensywnym dniu podłączamy telefon do ładowania na noc jednocześnie zostawiając go blisko łóżka bądź w łóżku, by rano usłyszeć budzik. Nowojorska policja przestrzega przed ładowaniem telefonów komórkowych w łóżku - nagrzana bateria urządzenia w zetknięciu z materiałem syntetycznym może doprowadzić do tragedii.Zdjęcia spalonej pościeli pojawiły się na profilu nowojorskiej policji na platformie Twitter. Policjanci w swoim wpisie ostrzegają, że rozgrzane baterie mogą się nie tylko topić, ale nawet wybuchać. Dlatego powinno trzymać się telefony komórkowe z daleka od materiałów syntetycznych, na twardych powierzchniach, aby ciepło nie mogło się rozpraszać.

- Reaktywność litu sprawia, że baterie mogą wybuchać nawet, gdy nie mają wad konstrukcyjnych. Najczęstszą przyczyną jest wzrost ich temperatury, który prowadzi do zmiany właściwości znajdujących się w niej związków chemicznych - pisze portal komorkomania.pl.

Eksperci wskazują, że takie zmiany właściwości baterii powstają poprzez pozostawienie smartfona w miejscu, które jest wystawione na stałe działanie promieni słonecznych, zbyt długie lub zbyt szybkie ładowanie, co zmniejsza żywotność baterii, ale i może prowadzić do jej przegrzania lub są wadą systemu lub samej ładowarki.

Uważajmy na siebie ;)
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-12 09:24:07 [194.29.183.*] id:1599799  
KK 35947: Napisał postów [1720], status [Szycha] Reputacja
Amerykańce pokazali jak się szajsung przypiekł pod poduszką podczas ładowania, to teraz niech pokarzą jak się potrafią smędzić ogryzki bez ładowania a podczas normalnej eksploatacji....

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-07-12 09:51:23 [83.29.35.*] id:1599801  
jacek0667: Napisał postów [1011], status [stały bywalec] Reputacja
O so si choziii ?