• Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 1282
  • Dodano: 2020-07-05 / 09:25
  • Komentarzy: 0

  Ruszyły zgłoszenia do konkursu "Debiuty 2020"

  Ruszyły zgłoszenia do konkursu "Debiuty 2020"

  (Fot. Archiwum)

  Narodowe Centrum Piosenki Polskiej oraz Telewizja Polska zaprasza na opolskie i ogólnopolskie eliminacje do konkursu "Debiuty" do 57 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dla młodych wokalistów to ogromna szansa na prezentację swoich autorskich projektów muzycznych oraz wystąpienia na profesjonalnej scenie.

  - Artyści swoją kandydaturę do opolskich eliminacji mogą zgłaszać od 30 czerwca do 17 lipca poprzez stronę internetową www.ncpp.opole.pl. Informację o dziesięciu wykonawcach, którzy zakwalifikują się do II etapu konkursu, poznamy już 21 lipca- mówi Anna Stompor, kierownik Działu Organizacji Imprez NCPP

  Tegoroczny skład jury, który oceni w tym roku kreatorów polskich utworów to: Agnieszka Szydłowska, Błażej Król, Marek Całka i Agnieszka Jurowicz. Wyniki konkursu poznamy 28 lipca.

  Zgłoszenia mogą przesyłać: artyści, wokaliści, wokalistki oraz zespoły muzyczne. Prezentacja utworów jest przyjmowana wyłącznie w języku polskim, w formie piosenki autorskiej z czasowym ograniczeniem do 3 minut. Warto wspomnieć, iż artyści posiadający na swoim koncie 1 wydany album, mogą również pokazać swoje muzyczne talenty podczas konkursu.Zasady obydwu platform, poprzez które kandydaci będą składali swoje autorskie propozycje muzyczne, są takie same.

  Telewizja Polska natomiast prowadzi nabór uczestników w ogólnopolskich przesłuchaniach od dnia 27 czerwca do 16 lipca poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na stronie internetowej: festiwal.opole.tvp.pl


  W konkursie prowadzonym przez TVP, osoby w wieku poniżej 16 lat mogą brać udział tylko i wyłącznie za zgodą rodzica, bądź opiekuna prawnego. Z informacji wynika, że Rada Artystyczna oraz Miasto Opole 24 lipca wyłoni dziesięciu zakwalifikowanych artystów.

  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na pierwszy weekend września 2020 roku. Koncert Debiuty zaplanowano na 5 września.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".