• 0
0
  • Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 814
  • Dodano: 2020-07-05 / 09:25
  • Komentarzy: 0

Ruszyły zgłoszenia do konkursu "Debiuty 2020"

 
 
Ruszyły zgłoszenia do konkursu "Debiuty 2020"

(Fot. Archiwum)

Narodowe Centrum Piosenki Polskiej oraz Telewizja Polska zaprasza na opolskie i ogólnopolskie eliminacje do konkursu "Debiuty" do 57 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dla młodych wokalistów to ogromna szansa na prezentację swoich autorskich projektów muzycznych oraz wystąpienia na profesjonalnej scenie.

- Artyści swoją kandydaturę do opolskich eliminacji mogą zgłaszać od 30 czerwca do 17 lipca poprzez stronę internetową www.ncpp.opole.pl. Informację o dziesięciu wykonawcach, którzy zakwalifikują się do II etapu konkursu, poznamy już 21 lipca- mówi Anna Stompor, kierownik Działu Organizacji Imprez NCPP

Tegoroczny skład jury, który oceni w tym roku kreatorów polskich utworów to: Agnieszka Szydłowska, Błażej Król, Marek Całka i Agnieszka Jurowicz. Wyniki konkursu poznamy 28 lipca.

Zgłoszenia mogą przesyłać: artyści, wokaliści, wokalistki oraz zespoły muzyczne. Prezentacja utworów jest przyjmowana wyłącznie w języku polskim, w formie piosenki autorskiej z czasowym ograniczeniem do 3 minut. Warto wspomnieć, iż artyści posiadający na swoim koncie 1 wydany album, mogą również pokazać swoje muzyczne talenty podczas konkursu.Zasady obydwu platform, poprzez które kandydaci będą składali swoje autorskie propozycje muzyczne, są takie same.

Telewizja Polska natomiast prowadzi nabór uczestników w ogólnopolskich przesłuchaniach od dnia 27 czerwca do 16 lipca poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na stronie internetowej: festiwal.opole.tvp.pl


W konkursie prowadzonym przez TVP, osoby w wieku poniżej 16 lat mogą brać udział tylko i wyłącznie za zgodą rodzica, bądź opiekuna prawnego. Z informacji wynika, że Rada Artystyczna oraz Miasto Opole 24 lipca wyłoni dziesięciu zakwalifikowanych artystów.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na pierwszy weekend września 2020 roku. Koncert Debiuty zaplanowano na 5 września.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".