• Autor: marta.d
  • Wyświetleń: 1889
  • Dodano: 2020-07-02 / 09:23
  • Komentarzy: 1

  Stan wód na terenie województwa opolskiego

  Stan wód na terenie województwa opolskiego

  (Fot. Dżacheć)

  Obecny stan wód nie wykazuje podtopień. Jednak przy burzowej sytuacji meteorologicznej, która ma nastąpić w najbliższych dniach na terenie województwa opolskiego, może nastąpić rozlew wód.


  - Dla miasta Opole nie widać żadnego zagrożenia. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje wzrostu wód na Opolszczyźnie. Poziom odry na chwilę obecną wynosi 446 cm z tendencją spadkową. W Czarnowąsach przy wale trwa pompowanie prewencyjne, aby woda spływała z pól i nie było podtopień.

  Sytuacja jest monitorowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także jednostki Straży Pożarnej -mówi Dawid Ozimek

  - Stany wód w rzekach na terenie województwa opolskiego kształtują się w strefach średnich i wysokich. Na pięciu posterunkach wodowskazowych na rzekach: Opawa, Bierawka, Budkowiczanka, Bogacica oraz na Odrze na wodowskazie Brzeg i Ujście Nysy Kłodzkiej, odnotowano stany ostrzegawcze. Stan alarmowy utrzymuje się na wodowskazie Karłowice na rzece Stobrawie - jak informuje Rzecznik Prasowa Linda Hofman


  Stany wód bardzo dynamicznie ulegają zmianom przez sytuację pogodową, która w najbliższych dniach (środa, czwartek) przyniesie burze i ulewy. Warto przypomnieć, że nie tylko gwałtowne ulewy odpowiadają za utrzymanie rowów melioracyjnych, ale także sami użytkownicy.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-02 16:44:25 [89.64.52.*] id:1599218  
  Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
  Nowa pani redaktor ma styl rodem z gazetki szkolnej. Może warto nad tym popracować?

  Nick:
  Treść: