• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2534
  • Dodano: 2020-06-29 / 13:53
  • Komentarzy: 0

koronawirus: 8 nowych zakażeń w poniedziałek, 10 ozdrowieńców w regionie

 
 
koronawirus: 8 nowych zakażeń w poniedziałek, 10 ozdrowieńców w regionie

(Fot. Archiwum)

8 nowych zakażeń i 10 ozdrowieńców prezentuje poranny raport służb wojewody opolskiego dotyczący sytuacji epidemiologicznej w województwie opolskim.Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o 247 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9), opolskiego (8), dolnośląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Lipsko, 63-M, 69-K, 90-M Tychy, 37-K i 86 K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 34 154/1 444 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wśród zakażonych jest 8 mieszkańców województwa opolskiego. 5 osób to mieszkańcy powiatu oleskiego (trzech mężczyzn i dwie kobiety). Wszyscy zakażeni przebywają w izolacji domowej, a ich stan określa się jako dobry. Ponadto zachorował nastolatek oraz senior z Kędzierzyna-Koźla (senior przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu), stan chorych jest dobry. Koronawirusem zaraził się także mężczyzna w sile wieku z powiatu brzeskiego, który również jest w dobrym stanie i przebywa w izolacji domowej.

Na chwilę obecną w województwie opolskim w szpitalach z podejrzeniem lub stwierdzonym zachorowaniem na COVID-19 przebywają 43 osoby. Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 940 osób, przy czym aktualnie jako zarażonych uznaje się 300 osób.

Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 152 osoby. Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 589 osób

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".