• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2895
  • Dodano: 2020-06-25 / 21:17
  • Komentarzy: 0

Strażacy gasili kurnik w Chrząstowicach

 
 
Strażacy gasili kurnik w Chrząstowicach
 <i>(Fot. OSP Dębie)</i>

(Fot. OSP Dębie)

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe zostały kurnik częściowo zajęty ogniem. Akcja trwała ponad 3 godziny.


W czwartek 25 czerwca kilka minut po 8:00 do Stanowiska Kierowania opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pojawieniu się ognia w kurniku w miejscowości Chrząstowice.

- Po kilku minutach byliśmy już na miejscu gdzie zastaliśmy częściowo zajęty ogniem kurnik wraz z poszyciem dachowym oraz znajdującą się wewnątrz słomą. Zadaniem strażaków było skontrolowanie temperatury trocin służących jako ocieplenie budynku przez wycięcie dziury w dachu i przejrzeniu całości kamerą termowizyjną, przelewanie ogniska pożaru, oddymieniu budynku, dostarczanie wody na miejsce zdarzenia oraz zrzucenie spalonego stropu wraz z wcześniej wspomnianymi trocinami. Na koniec sprawdziliśmy jeszcze raz cały obiekt kamerą termowizyjną i po około 3 godzinach dowódca zakończył działania, po czym wróciliśmy do bazy - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP Dębie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały również jednostki strażaków ochotników z OSP w Chrząstowicach oraz dwa zastępy straży z JRG w Opolu.

Na tą chwilę nie wiadomo dlaczego ogień pojawił się w kurniku, przyczyny tego zdarzenia będą ustalać policyjni biegli.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".