• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7495
  • Dodano: 2020-06-25 / 14:30
  • Komentarzy: 0

  Ognisko koronawirusa w DPS w Kietrzu. Zakażonych 21 osób

  Ognisko koronawirusa w DPS w Kietrzu. Zakażonych 21 osób

  (Fot. Google Street View)

  Jak potwierdził dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu, kolejne ognisko koronawirusa pojawiło się w powiecie głubczyckim. Zachorowały tam osoby związane z Domem Pomocy Społecznej.


  Ministerstwo Zdrowia w czwartkowym raporcie potwierdziło 298 nowych zakażeń z województw: śląskiego (125), łódzkiego (39), mazowieckiego (29), opolskiego (23), podlaskiego (14), podkarpackiego (12), małopolskiego (11), wielkopolskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), lubelskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

  Zmarło 16 osób w wieku między 41 a 95 lat, większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 33 119/1 412 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

  - Potwierdzam funkcjonujące od wczoraj w przestrzeni publicznej informacje o pojawieniu się ogniska zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie Gminy Kietrz. Z danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Głubczycach wynika, iż zakażeniu uległo 21 osób - 19 mieszkanek i 2 pracowników Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi przy ul. Raciborskiej w Kietrzu - poinformowała burmistrz Kietrza, Dorota Przysiężna - Bator.

  Jak informuje Urząd Gminy w Kietrzu, mieszkanki przechodzą chorobę łagodnie, prawie bezobjawowo. Powiatowy Inspektor Sanitarny zapewnia, że wdrażane są wszelkie przewidziane w takich sytuacjach procedury, między innymi ustalanie osób z tzw. kontaktu, wobec których także należałoby podjąć odpowiednie kroki.

  W Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr przestrzegane były wszelkie przewidziane procedury, zachowany był także reżim sanitarny. Mimo tych okoliczności doszło do zakażenia wirusem.

  - Z DPS przy ul. Raciborskiej płyną sygnały o różnych potrzebach. Niektóre z nich może zaspokoić tylko Wojewoda Opolski, do którego Siostry zwróciły się za pośrednictwem Starosty Głubczyckiego. Są jednak i takie działania, w których my również możemy wziąć udział. Wkrótce poproszę Państwa o pomoc i głęboko wierzę w to, że i tym razem nie odmówicie - czytamy w komunikacie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".