• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1313
  • Dodano: 2020-06-24 / 08:53
  • Komentarzy: 0

  Na letni wypoczynek tylko bezpiecznym autokarem

  (KWP Opole)

  Powoli rozpoczyna się czas letnich wyjazdów. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią Covid-19. Szykując się na wypoczynek nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym. Zadbajmy również o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Potrzebę kontroli autokaru może zgłosić każdy. Wystarczy tylko zadzwonić na numer 77 422 25 82 w Opolu lub do konkretnej już jednostki na terenie naszego województwa.

  Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą nas lub nasze dzieci na wycieczki czy obozy.

  Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 77 422 25 82 w Opolu oraz na numer stacjonarny konkretnej jednostki Policji w innym mieście. W Opolu, policjanci w godzinach 6:00 ? 22:00, skontrolują autokary na ul. Oleskiej 70 (wjazd od ul. Okulickiego) oraz na ul. Pużaka 59 - pętla autobusowa.

  Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

  Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".