• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 677
  • Dodano: 2020-06-29 / 19:40
  • Komentarzy: 0

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

 
 
Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

(mat. organizatora )

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. By najbardziej potrzebujące rodziny, osoby samotne oraz dzieci, które potrzebują wsparcia w budowie poczucia własnej wartości mogły otrzymać pomoc, potrzeba łącznie ponad 12 tys. Wolontariuszy.


Bez Wolontariuszy Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości nie mogłyby się odbyć. "SuperW" Szlachetnej Paczki zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby, budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny - odzyskać nadzieję na zmianę. SuperW utrzymują z nimi kontakt również po przekazaniu pomocy w trakcie Weekendu Cudów, wspierając w drodze do wyjścia z trudnej sytuacji. Nad wszystkim czuwają Liderzy Paczki, czyli wolontariusze, którzy koordynują pracę z rodzinami w poszczególnych rejonach programu.

Nieszczęśliwy wypadek, problemy ze zdrowiem, śmierć bliskiej osoby - bieda często wkrada się w życie tych osób z dnia na dzień. Dotyka tych, którzy nie zasłużyli na taki los. Dzięki Tobie potrzebujący mogą uwierzyć jednak, że zasługują na czyjąś uwagę, zrozumienie i pomoc.

- To niepowtarzalne przeżycie i realny wpływ na pomoc ludziom naprawdę potrzebującym - wspomina wolontariusz Piotr. - Działając w Paczce, robi się dużo dobrego dla innych i to jest piękne, kiedy można dostrzegać uśmiech u osób, którym się pomogło - słyszymy.

By dołączyć do wolontariatu i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości, wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl, spotkaj się z lokalnym koordynatorem projektu i odbądź szkolenie wdrożeniowe online. Rekrutacja potrwa do września, jeżeli jednak chcesz wybrać rejon Paczki lub szkołę Akademii, które są najbliżej Ciebie, nie czekaj, zgłoś się już teraz i w lokalnej społeczności współtwórz historie.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".