• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1588
  • Dodano: 2020-06-20 / 15:35
  • Komentarzy: 1

  Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz w Opolu

  Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz w Opolu

  (Fot. Dżacheć)

  Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że to wielkie przeżycie stać na deskach opolskiego Amfiteatru. Dziś przekonywał Opolan do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich i podsumował swoją kampanię wyborczą.


  Przed konwencją, która rozpoczęła się punktualnie w południe w opolskim Amfiteatrze, Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.

  - Ogromnie cenię Jego postawę i aktywność społeczną, dlatego z wielką przyjemnością spotkałem się z nim w ratuszu. Wspólnie też złożyliśmy kwiaty pod tablicą przypominającą wizytę premiera Mikołajczyka w Opolu w 1946 r. - pisze na Facebooku prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  Do opolskiego Amfiteatru zjechali się członkowie i sympatycy PSL z całej Polski. Konwencja Kosiniaka-Kamysza rozpoczęła się głośnym nawoływaniem kandydata przez tłum. Mimo ciągłego deszczu, sympatycy i wyborcy kandydata PSL wołali wspólnie "Władek, Władek".

  Na scenie pojawił się Władysław Teofil Bartoszewski, który wyraził swój niepokój mówiąc o nienawiści, hejcie i obelgach, jakie pojawiają się w walce przedstawicieli dwóch największych partii politycznych. - Nie ma miejsca w Polsce na szkalowanie osób o odmiennych poglądach politycznych i seksualnych, mówi - słyszymy.

  Na deskach Amfiteatru pojawił się również Paweł Kukiz, który podkreśla, że w 2015 roku już podjął decyzję i rezygnując z dobrze płatnej sceny muzycznej zdecydował się reprezentować scenę polityczną. - Wybrałem walkę o to, co według mnie jest najważniejsze: o ojczyznę i przyszłość moich dzieci - mówi.

  - Znam Władka od dziecka, jest dobrym człowiekiem. Chcę oddychać czystym powietrzem i mieć dobrą szkołę. Wiem, że Władek o to zadba. Ja nie mogę wziąć udziału w wyborach, ale mogę przekonać swoich bliskich, by głosowali na przyszłość a nie na przeszłość - mówiła dziewczynka.

  Władysław Kosiniak-Kamysz, mobilizował dziś do głosowania mieszkańców stolicy Opolszczyzny. - Jesteśmy w miejscu szczególnym w Amfiteatrze. Jest wiele tematów, które chcę jeszcze poruszyć. To zielona energia i przejście na zieloną stronę mocy. To szkoła, która uczy życia w skomplikowanym świecie, czyli podstaw ekonomii, prawa i zdrowego stylu życia - mówił.

  Kosiniak-Kamysz zapytany o projekty ustaw Roberta Biedronia i wrażenia z opolskiego amfiteatru: - Rotę i hymn śpiewało się wspaniale. Dla mnie to wielkie przeżycie, pomimo deszczu, ale podobno najlepsze festiwale są wtedy, kiedy najmocniej pada. W sprawie związków partnerskich proponuję referendum, w sprawie małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci - ja tego nie podpiszę - komentował kandydat na prezydenta.

  Kosiniak-Kamysz skomentował także wczorajsze przepisy przegłosowanej tarczy antykryzysowej, w której znalazły się m.in. zaostrzenie kar za aborcję, znieważenie prezydenta czy kradzież kieszonkową. - Mam inne projekty jak dobrowolny ZUS, kwota wolna od podatku, niższy podatek VAT, wsparcie branży turystycznej i dla przedsiębiorców i to jest realna pomoc. Nie byłem wczoraj na posiedzeniu, ale mam swoje projekty, które składam - mówi.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-20 22:19:18 [31.60.1.*] id:1598671  
  liberty: Napisał postów [2604], status [Szycha] Reputacja
  Kosiniak Kamysz ma plus za brak zgody na adopcje dzieci przez pary H.

  Nick:
  Treść: