• Wyświetleń: 2326
    • Dodano: 2020-06-20 / 08:20

Ważna wygrana Odry Opole!

Kibiców gospodarzy uszczęśliwił Piotr Żemło

Odra Opole stanęła przed kolejnym ważnym spotkaniem w kontekście utrzymania. Ich rywalem była ekipa z dolnych rejonów tabeli - Chrobry Głogów. W pierwszym spotkaniu tych drużyn ówcześni gospodarze wygrali spotkanie 3:2.

Jednak na Oleskiej lepiej zaczęli Opolanie. Już w 4 minucie Tomas Mikinic nie znacznie pomylił, się z bliskiej odległości, a parę chwil później, kibice byli świadkami nie małej kontrowersji, gdy ewidentnego przewinienia dopuścił się jeden z obrońców gości. To spotkanie stało na dość niskim poziomie, jednak obfitowało w brutalną grę, arbiter nie kwapił się do rozdawania kartek, a piłkarze schodzili do przerwy przy bezbramkowym remisie.

Piłkarze z Głogowa za to lepiej rozpoczęli drugą część gry. Już w 50 minucie stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie, świetnie powstrzymał napastnika rywali Patryk Janasik. Dalsze losy meczu może nie napawały emocjami, jednak dalej piłkarze nie powstrzymywali się od gry faul. Jednak to, na co czekali kibice Opolan, nadeszło w 88 minucie. Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Krzysztof Janus, a wykończył je Piotr Żemło, i to było jedyne trafienie w tym meczu.

Dzięki temu zwycięstwu, Opolanie przeskoczyli w tabeli piłkarzy z Głogowa oraz Bełchatowa (Ci drudzy mają jedno spotkanie mniej rozegrane). Do końca zostało siedem kolejek,a następną potyczkę Odra ma zaplanowaną w Sosnowcu, z miejscowym Zagłębiem.