• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1612
  • Dodano: 2020-06-21 / 08:36
  • Komentarzy: 1

  Nielegalny tytoń lub podrobiona odzież są najczęściej zatrzymywane podczas kontroli KAS

  Nielegalny tytoń lub podrobiona odzież są najczęściej zatrzymywane podczas kontroli KAS

  (Fot. KAS Opole)

  Funkcjonariusze KAS zajmujący się kontrolą przesyłek ujawnili w ciągu ostatnich 2 miesięcy aż 52 przesyłki z nielegalnym tytoniem. Skonfiskowano także odzież z podrabianymi znakami znanych marek o wartości blisko 10 tysięcy złotych.


  Funkcjonariusze opolskiej KAS regularnie kontrolują i ujawniają nielegalny towar w przesyłkach kurierskich i pocztowych. Nielegalny tytoń bez polskich znaków akcyzy lub podrobiona odzież są najczęstszymi ujawnieniami tych kontroli.

  Kontrole przesyłek są prowadzone przez funkcjonariuszy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu psa służbowego ? Belli, wyszkolonej w wykrywaniu tytoniu. Podczas kontroli przeprowadzonych w maju i czerwcu, funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili 52 przesyłki zawierających krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Wartość tych ujawnień wyniosła łącznie 91 tys. zł.

  Wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT, gdyby sprawcom udało się wprowadzić towar do obrotu, mogła wynieść prawie 140 tys. zł. Obrót tytoniem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy jest nielegalny. Osoby próbujące wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną i karno-skarbową.

  Dodatkowo w kontrolowanych przesyłkach funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli 99 szt. koszulek polo z nadrukami logo firm o szacunkowej wartości 9900 zł. Za próbę wprowadzenia do obrotu podrobionych towarów sprawcom grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

  Dalsze postępowania w sprawach prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-22 14:00:55 [31.60.38.*] id:1598733  
  liberty: Napisał postów [2913], status [Szycha] Reputacja
  Niech podrabiają - nie szkoda mi ze złodzieje z rzadu na tym nie zarobią...

  Nick:
  Treść: