• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3933
  • Dodano: 2020-06-17 / 14:47
  • Komentarzy: 0

  Burze z gradem nad Opolszczyzną, meteorolodzy ostrzegają

  Burze z gradem nad Opolszczyzną, meteorolodzy ostrzegają

  (Fot. Archiwum)

  Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla wszystkich powiatów Opolszczyzny. Prognozuje się burze z gradem oraz porywisty wiatr. Pogoda ma załamać się dziś około 18.


  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem oraz opadami deszczu i wiatrem. Alert pogodowy wydano dla wszystkich powiatów Opolszczyzny.

  Wydane ostrzeżenia obowiązują od godziny 18:00 w środę 17 czerwca do godziny 2:00 dnia 18.czerwca. - Miejscami prognozuje się burze z opadami deszczu do 25 mm, porywami wiatru do 65 km/h. Początkowo możliwy grad - poinformowali dziś meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 80 procent.

  Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

  Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".