• Dodano: 2020-06-17 / 07:49
    • Komentarzy: 1

Odra remisuje z Sandecją

Opolanie przywiozą cenny punkt z Nowego Sącza

Obchodząca swoje 75-lecie klubu Odra Opole, w kolejnej walce o utrzymanie w Fortunie 1 Liga, mierzyła się z wyżej notowanym rywalem - Sandecją Nowy Sącz. W pierwszym spotkaniu tych ekip padł remis 1:1

W pierwszej połowie działo się niewiele. Dwie świetne okazję mieli zawodnicy gospodarzy, lecz dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Mateusz Kuchta, a strzelali odpowiednio Mateusz Gabrych oraz Adrian Danek i do przerwy wynik był bezbramkowy.

Zmienił się on za to w drugiej połowie, a bramkę zaskakująco zdobyli goście. Mateusz Czyżycki popisał się pięknym, prostopadłym podaniem, do wbiegającego w pole karne Patryka Janasika, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera gości. I to właśnie Opolanie byli bliżsi podwyższenia prowadzenia, gdy po uderzeniu głową Piotra Żemły, z linii wybił jeden z zawodników gości. Niewykorzystane sytuację się mszczą, i wyrównanie ze strony Sandecji przyszło w 74 minucie, za sprawą Michala Piter-Bućko, który uderzył z pierwszej piłki obok Kuchty który wyciągnął się jak struna. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło, tak więc powtórzył się wynik z rundy jesiennej.

Odra mimo wielkiej szansy, nadal nie wydostała się ze strefy spadkowej. Następną okazją do wyjścia z tarapatów będzie mecz z Chrobrym Głogów przy Oleskiej już w najbliższy piątek o 20:10 - już z udziałem publiczności.

2020-06-17 15:29:19 [217.173.195.*] id:1598549
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Niezły mecz. Gra Odry wygląda coraz lepiej. Na pewno dużo lepiej niż miejsce w tabeli. Dlatego jestem optymistą :).