• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 8044
  • Dodano: 2020-06-16 / 09:55
  • Komentarzy: 0

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na DK45

 
 
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na DK45

(KPP Kluczbork)

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca daewoo tico, którego zatrzymał inny uczestnik ruchu. 47-latek na drodze krajowej nr 45 wymusił pierwszeństwo przejazdu, a dodatkowo jego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Finalnie został on zatrzymany przez innego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed południem. Jak relacjonowali świadkowie jadąc drogą krajowa nr 45 z Opola do Kluczborka, zauważyli jak z drogi podporządkowanej wprost pod ich samochód wyjechała osobówka. Kierowca daewoo, stylem swojej dalszej jazdy zwrócił uwagę świadka, który podejrzewał, że ten może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Świadek jadąc za daewoo, powiadomił dyżurnego o swoich przypuszczeniach, będąc z nim cały czas w kontakcie. Do zatrzymania kierowcy doszło już w Kluczborku. Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Badanie alkosensorem potwierdziło podejrzenie świadka, 47-letni mieszkaniec Opola ?wydmuchał? blisko 3,5 promila alkoholu.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".