• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1234
  • Dodano: 2020-06-16 / 12:39
  • Komentarzy: 0

  Ósmoklasiści już po egzaminie z języka polskiego

  Ósmoklasiści już po egzaminie z języka polskiego
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Punktualnie o 9:00 ósmoklasiści rozpoczęli egzamin z języka polskiego. W 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa, egzamin ósmoklasisty w terminie głównym będzie przeprowadzany od 16 do 18 czerwca.


  Absolwenci szkół podstawowych rozpoczęli egzaminy końcowe od sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu języka polskiego, następnie - w środę - napiszą egzamin z matematyki, a w czwartek zakończą egzaminem z języka obcego (największa grupa ósmoklasistów 95,7 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego).

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu opuszczali mury szkoły raczej zadowoleni. - Mam nadzieję, że będzie fajnie i poszło mi dobrze. Przygotowywałem się, więc byłem pewny podczas egzaminu, nie byłem zestresowany, podszedłem do pisania spokojnie. Pisałem opowiadanie, gdzie trzeba było napisać o spotkaniu z bohaterem lektury - mówi Marcin, ósmoklasista z PSP nr 2 w Opolu.

  - Na egzaminie był fragment tekstu Quo Vadis, nie było to takie trudne. W dłuższej części wybrałam opowiadanie, mam nadzieję, że trafiłam w klucz - mówi Natalia.

  Dyrektor PSP nr 2 w Opolu, Mirosław Śnigórski podkreśla, że okres przygotowań był trudny dla uczniów, a wyniki egzaminu zweryfikują ten czas. - Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 73 uczniów klas ósmych. Obostrzenia do których musieliśmy się dostosować były duże, jednak szkołę przeszliśmy w zeszłym roku, kiedy trwał strajk. Słyszałem od pierwszego ucznia, że pojawił się Quo Vadis, czyli trudna sprawa. Myślę, że warunki w jakich przygotowywali się uczniowie będą miały duży wpływ na wynik egzaminu. Pierwsi uczniowie na konsultacjach przed egzaminem przychodzili bardzo zamknięci, odległości, dystans i maseczki sprawiały, że byli wybici z rytmu i spięci. Nie jest łatwo przygotowywać się samodzielnie, pamiętajmy, że są uczniowie, którzy potrzebują ciągłego wsparcia nauczyciela. Myślę, że wyniki odzwierciedlą to, że warunki nie były korzystne dla uczniów, ale jestem dobrej myśli - mówi Mirosław Śnigórski.

  Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

  Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00

  reklama
  .

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".