• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1482
  • Dodano: 2020-06-13 / 13:11
  • Komentarzy: 0

  Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował wszystkich pacjentów

  Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował wszystkich pacjentów

  (Fot. Szpital Kędzierzyn-Koźle)

  Już od poniedziałku 22 czerwca Szpital publiczny w Kędzierzynie-Koźlu będzie przyjmował wszystkich pacjentów. Trwają przygotowania.


  Szpital publiczny w Kędzierzynie-Koźlu od momentu ogłoszenia decyzji wojewody opolskiego (5 czerwca br.) dotyczącej ponownego przekształcenia w szpital wielospecjalistyczny (dn. 22 czerwca br.) intensywnie przygotowuje się do przyjęcia wszystkich pacjentów, nie tylko tych chorujących na COVID-19. Właśnie wprowadzono niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń.

  Wdrażane specjalistyczne lampy bakteriobójcze, urządzenia do dekontaminacji preparatami nadtlenowymi oraz elektrofumigatory zapewniają bezpieczeństwo oczyszczenia pomieszczeń i ambulansów z bakterii i wirusów, w tym z koronawirusa.

  Łącznie jest to 28 sztuk urządzeń. - Jesteśmy zdeterminowani by zapewnić ponowny bezpieczny pobyt pacjentów nie-covidowych w naszym szpitalu. Trwające intensywne prace nad powrotem do normalnej działalności, wdrażaniem procedur zapewniających bezpieczne i właściwe funkcjonowanie uruchamianych oddziałów. Na szczęście spotykamy się tutaj ze zrozumieniem i pomocą ze strony zarówno RPO Urzędu Marszałkowskiego, jak i Urzędu Wojewódzkiego, z których to środków pozyskaliśmy te zaawansowane urządzenia. Mimo, że obsługa podobnych sprzętów jest nam znajoma, to w tej skomplikowanej sytuacji przykładamy jeszcze większą uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno personelowi, jak i pacjentom. W najbliższym czasie przedstawimy raport stanu przygotowań do ponownego otwarcia. Dodam tylko, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi dyrektor placówki Jarosław Kończyło.

  Ilość urządzeń użytkowanych obecnie i nowych wdrażanych do pracy zapewnia bezpieczeństwo dekontaminacyjne szpitala.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".