• Wyświetleń: 1787
    • Dodano: 2020-06-08 / 09:47

Odra przegrywa z Jastrzębiem

(Mateusz Kuchta obronił karnego)

Druga kolejka po wznowieniu rozgrywek Fortuny 1 ligi, była szansą na wydostanie się Odry ze strefy spadkowej, bowiem przegrał GKS Bełchatów, bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. Jednakże, rywalem Opolan była ponownie ekipa z górnej części tabeli - GKS Jastrzębie. Poprzedni mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla ówczesnych gospodarzy.

Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji, a przede wszystkim bramek. Najlepszą okazją dla Odry był strzał w słupek z 30 metra w wykonaniu Dawida Błanika, a dla Jastrzębia Farid Ali, który bezlitośnie zabawił się w z obrońcami Odry w polu karnym, jednakże fatalnie to wykończył.

Druga część gry wyglądała zdecydowanie lepiej. Co więcej, to Opolanie wyszli pierwsi na prowadzenie, po pięknym podaniu Patryka Janasika, mocnym strzałem lewą nogą golkipera gości pokonał Arkadiusz Piech. Chwile radości z prowadzenia mogły długo nie potrwać, gdyż podyktowano rzut karny dla gości, lecz fantastycznie intencje strzelającego wyczuł Mateusz Kuchta. Niestety, w 66 minucie Farid już był bardziej skuteczny pod bramką Opolan i było 1:1. Odra straciła remis w kuriozalny sposób, Janasik chciał zgrać piłkę głową do Kuchty, jednakże bramkarz na tyle daleko wyszedł, że ta wtoczyła się do bramki. Ostatecznie nie było już więcej szans dla Odry na poprawę wyniku i Opolanie przegrali mecz z GKS Jastrzębie 1:2.

Piłkarze z Oleskiej nadal tracą jeden punkt do bezpiecznej strefy w tabeli, następne spotkanie zagrają 13 czerwca, z Wartą Poznań.

2020-06-09 07:24:57 [89.151.45.*] id:1598149
    Tomasso Vega: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    Jeszcze 10 kolejek. Trzymam kciuki za naszą drużynę.