• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1524
  • Dodano: 2020-06-08 / 10:30
  • Komentarzy: 3

  Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Dziś język polski

  Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Dziś język polski

  (Fot. Dżacheć)

  Absolwenci ostatnich klas szkół ponadpodstawowych przystąpili dziś do egzaminu maturalnego. Będzie inaczej niż zwykle. Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła szereg wytycznych, których zdający będą musieli przestrzegać.


  Tradycyjnie, na pierwszy dzień matur zaplanowano obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Nowością zarówno dla zdających, jak i dla pedagogów jest otoczka szeregu wytycznych, z którymi oprócz strasu muszą się wszyscy zmierzyć.

  - Wydawałoby się, że miałam mnóstwo czasu i spokoju na przygotowanie się. Ten okres, kiedy byliśmy pozostawieni trochę sami sobie wymagał ode mnie mnóstwo samodyscypliny i organizacji. Wszędzie mówią nam, że matura to przecież sprawdzian ze wszystkich lat nauki, nie z ostatnich miesięcy, jednak my cały ten czas czekaliśmy, aż wszystko wróci do normalności. Nie wiem, czy ktoś nastawiał się na to, że nikt z nami nie przysiądzie do solidnych powtórek. Do egzaminu z polskiego jestem dobrze przygotowana, bardzo boję się matematyki - mówi Kaja, maturzystka z Opola.

  Zarówno zdających, jak i pilnujących maturzystów czeka szereg wytycznych. Przede wszystkim uczniowie musza przyjść na egzamin w maseczkach, które będą mogli ściągnąć dopiero po zajęciu miejsca przy ławce. Wstając od stanowiska również będzie trzeba zakryć usta i nos. Do matury mogą przystąpić tylko osoby zdrowe, nieobjęte kwarantanną. Przed wejściem do szkół i w salach egzaminacyjnych będą dostępne środki do dezynfekcji rąk.

  Podczas egzaminu każdy zdający musi korzystać z własnych przyborów. Zdający nie mogą pożyczać ich od innych piszących. Szkoła nie może zapewnić napoi czy przekąsek maturzystom, należy zabrać ze sobą własną butelkę wody.

  Egzaminy mogą być przeprowadzone w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, na korytarzach szkolnych oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.

  O wrażenia po pierwszym dniu, pierwszej takiej matury zapytamy zdających po południu. Tymczasem
  redakcja 24opole.pl życzy tegorocznym maturzystom "połamania piór".


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-08 12:56:10 [109.206.213.*] id:1598110  
  Sylwek32: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
  Czy ktoś z was odwiedzał ostatnio Muzeum Śląska Opolskiego? One jest czynne ? Bo w sieci, na stronie widzę, że tak. Natomiast na Google Maps pokazuje że nie ;/

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2020-06-08 13:28:36 [89.67.13.*] id:1598113  
  DonPedro69: Napisał postów [5865], status [VIP] Reputacja
  zadzwoń i zapytaj
  2020-06-09 08:21:19 [217.173.195.*] id:1598155  
  wojtasoks: Napisał postów [4545], status [VIP] Reputacja
  Najprostsze rozwiązania są najlepsze :)