• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5627
  • Dodano: 2020-06-05 / 12:45
  • Komentarzy: 0

Kolejne 8 osób z Opolszczyzny zarażone koronawirusem

 
 
Kolejne 8 osób z Opolszczyzny zarażone koronawirusem

(Fot. Archiwum)

Wśród 129 nowych przypadków koronawirusa, które pojawiły się w raporcie resortu zdrowia w piątek rano jest 8 zakażeń z Opolszczyzny.


- Mamy 129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (81), małopolskiego (15), opolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (6), pomorskiego (3), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1) i kujawsko-pomorskiego (1) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Równocześnie resort zdrowia podał informację o 10 kolejnych osobach, które zmarły w wyniku zachorowania na COVID-19. To 2 kobiety oraz 8 mężczyzn w wieku od 60 do 94 lat. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 177/1 127 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- Odnotowaliśmy 8 nowych przypadków lokalnych zakażeń SARS-CoV-2. To trzej mężczyźni w sile wieku i kobieta w młodym wieku z powiatu kluczborskiego, kobieta i mężczyzna w młodym wieku z powiatu opolskiego (miasto Opole), kobieta w młodym wieku z powiatu namysłowskiego. Wyżej wykazane osoby przebywają w izolacji domowej - informują służby wojewody.

kobieta w wieku senioralnym z powiatu oleskiego - pacjentka przebywa w szpitalu.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce przekroczyła 25 tysięcy, a na całym świecie jest już ponad 6,5 miliona osób pozytywnie zdiagnozowanych na COVID-19. Śmierć z tego tytułu na całym świecie poniosło ponad 391 tysięcy osób, z czego wśród krajów europejskich najwięcej zgonów odnotowano w Wielkiej Brytanii (blisko 40 tysięcy osób), później we Włoszech (ponad 33 tysięcy zgonów) oraz Francji, gdzie zmarło 29 tysięcy osób. W Polsce zmarło do tej pory 1127 osób, a 12410 wyzdrowiało.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".