• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1599
  • Dodano: 2020-06-04 / 14:43
  • Komentarzy: 1

  Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca

  Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca

  (Fot. Dżacheć)

  W środę 3 czerwca w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało postanowienia marszałek Sejmu Elżbiety Witek odnośnie terminu wyborów prezydenckich. Zgodnie z zarządzeniem odbędą się one w niedzielę 28 czerwca.


  Co ważne, w dalszym ciągu ważą się losy nowych kandydatów, którzy jeszcze nie uzbierali swoich 100 tysięcy głosów poparcia. Zgodnie z nowym zarządzeniem mają na to...tylko tydzień czasu.

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym opublikowanym w Dzienniku Ustaw należy zawiadomić Państwową Komisję Wyborczą do dnia 5 czerwca o utworzeniu nowych komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta oraz zawiadomić PKW o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze, których zawiadomienia zostały przyjęte w związku z wyborami, które miały odbyć się 10 maja.

  Nowi kandydaci mają czas na zgłoszenie się do 10 czerwca. Ta sama obowiązuje już zarejestrowanych przed wyborami kandydatów (tymi zarządzonymi na 10 maja).

  Zarządzenie dopuszcza głosowanie korespondencyjne, jednak chęć takiego głosowania również należy zgłosić. - Do 16 czerwca będzie czas na zgłoszenie komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, z kolei jeśli chodzi o głosowanie za granicą czas na zgłoszenie konsulowi upływa 13 czerwca - czytamy. Założono też opcję zmian w formie głosowania, w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej w danej gminie. - Do 21 czerwca Państwowa Komisja Wyborcza będzie mogła wydać uchwałę o zorganizowaniu na terenie gminy, lub jej części głosowania korespondencyjnego w wyżej wskazanych warunkach - czytamy dalej.

  Kandydaci mają czas na prowadzenie kampanii wyborczej do 26 czerwca do godz. 24.00. Głosowanie będzie odbywać się 28 czerwca w godzinach 7-21.

  Pełną listę kandydatów poznamy po 10 czerwca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-06-05 08:27:34 [217.173.195.*] id:1598028  
  wojtasoks: Napisał postów [5426], status [VIP] Reputacja
  Nazbierają:)

  Nick:
  Treść: