• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5584
  • Dodano: 2020-06-03 / 11:41
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: Aż 16 nowych zakażeń w regionie

 
 
Koronawirus: Aż 16 nowych zakażeń w regionie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

- Mamy 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3),
lubuskiego (1) i podkarpackiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K, 78-K Tychy, 68-M, 62-M Racibórz, 89-M Zawiercie, 86-K Cieszyn, 78-M Tarnowskie Góry, 89-M, 87-M Zgierz, 68-M Poznań - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

- Przekazuję informacje dotyczące 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie.
7 z powiatu strzeleckiego; 3 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego; 3 z powiatu opolskiego; 2 z powiatu kluczborskiego; 1 z powiatu oleskiego - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.


Powiat strzelecki

Dwie kobiety w średnim wieku oraz kilkuletnia dziewczynka. Ponadto, koronawirus potwierdzono u dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej, zakazili się lokalnie.


Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Dwie panie w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Ich stan zdrowia jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej, zakazili się lokalnie.


Powiat opolski

Senior, mężczyzna w średnim wieku oraz nastoletni chłopak ? ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. W przypadku seniora brak powyższych info.


Powiat kluczborski

Mężczyzna w wieku senioralnym oraz w sile wieku. Obaj w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie.


Powiat oleski

Mężczyzna w średnim wieku w dobrym stanie zdrowia, przebywa w kwarantannie domowej. Zakaził się lokalnie.


Łączna liczba zakażeń w regionie od początku epidemii wynosi 682 osoby.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".