• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5221
  • Dodano: 2020-06-02 / 18:35
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: 4 nowe zakażenia i jeden zgon na Opolszczyźnie

 
 
Koronawirus: 4 nowe zakażenia i jeden zgon na Opolszczyźnie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w sumie o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusyem w Polsce. 18 osób zmarło. Wśród zmarłych w regionie jest 71-letni mężczyzna.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

- W powiecie brzeskim zakażonymi są kobieta i mężczyzna w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry. Kobieta przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, mężczyzna jest w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna - czytamy w raporcie.

W powiecie krapkowickim zachorował mężczyzna w średnim wieku, jest w dobrym stanie zdrowia. Przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zakaził się mężczyzna w senioralnym wieku, przebywa w izolatorium. Jego stan jest dobry, zakaził się lokalnie.

Jednocześnie z przykrością informujemy o zgonie 71-letniego mężczyzny z powoatu krapkowickiego, który przebywał w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. To 48 ofiara Covid-19 w regionie.


Poniżej dane epid. opolskie 2 czerwca br.

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem / stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem wynosi 56 osób.

Łącznie od początku epidemii - 593 osoby.

Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 666 osób.

Liczba osób AKTUALNIE ZAKAŻONYCH - CHORYCH ? 256 osób. (od ogólnej liczby zakażonych odejmujemy osoby zmarłe i ozdrowieńców).

Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie (zgodnie z decyzją PPIS oraz obowiązkiem kwarantanny ?granicznej?) łącznie od początku epidemii wynosi 26808 osób.

Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii - 6996 osób.

Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 134 osoby.

Łącznie od początku epidemii - 2637 osób. Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 362 osoby.

W popołudniowym raporcie resortu zdrowia znalazło się 129 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (56), mazowieckiego (32), małopolskiego (10), łódzkiego (8), dolnośląskiego (7), świętokrzyskiego (7), opolskiego (4), podlaskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M Kędzierzyn-Koźle, 70-M, 84-K Tychy, 75-K Racibórz, 56-M Zawiercie, 48-M, 89-M, 71-M, 63-K, 55-K Warszawa, 84-K Radom - pisze Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".