• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1463
  • Dodano: 2020-06-03 / 09:04
  • Komentarzy: 0

Metamfetamina w liście do skazanego w Zakładzie Karnym w Prudniku

 
 
Metamfetamina w liście do skazanego w Zakładzie Karnym w Prudniku
 <i>(Fot. OISW)</i>

(Fot. OISW)

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku udaremnili próbę przemytu metamfetaminy o wartości blisko 75 tys. zł. Narkotyk próbowano przemycić w liście adresowanym do skazanego.


Przemytnicy próbują różnych metod, by przekazać osadzonym nielegalne towary. Kolejną nieudaną próbę ujawnili funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku. Tym razem narkotyki przyszły do osadzonego listownie.

- Funkcjonariusze w wyniku podjętych wcześniej czynności profilaktycznych spodziewali się, że może dojść do takiej próby w korespondencji adresowanej do skazanego. Kiedy list wpłynął, został poddany weryfikacji. W środku znajdowały się zdjęcia, znaczki i trzy zapisane kartki formatu A4. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna struktura papieru, odbiegająca od standardowo przyjętej. W jednostce wykonano wstępny test, który wskazał na nasączenie papieru metamfetaminą - informuje kpt. Katarzyna Idziorek, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu.

O sytuacji powiadomiono policjantów z Prudnika, którzy po przybyciu na miejsce, powtórzyli weryfikację zawartości papieru, potwierdzając, że list jest nasączony narkotykiem. Całość oszacowano na prawie 75 tys. zł, co odpowiada 1870 porcjom. Wystosowano wniosek o dyscyplinarne ukaranie skazanego.

W jednostce prowadzone są teraz czynności wyjaśniające, nadawcę ustala Policja.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".