• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1441
  • Dodano: 2020-06-02 / 14:39
  • Komentarzy: 0

  276 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec województwa śląskiego

  276 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec województwa śląskiego

  (KPP Olesno)

  276 zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał zatrzymany przez oleskich kryminalnych 50-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W grudniu ubiegłego roku mężczyzna został zatrzymany tuż po kradzieży pieniędzy ze skarbony w jednym z kościołów w okolicy Olesna. Śledczy ustalili, że podejrzany działał na terenie 10 powiatów województwa śląskiego i opolskiego, a parafie mogły stracić łącznie ponad 12 000 złotych.

  W listopadzie ubiegłego roku olescy policjanci zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy z kościelnych skarbon. Tą sprawą od razu zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia kryminalni zatrzymali 50-letniego mieszkańca województwa śląskiego, po tym jak opróżnił skarbonę z pieniędzmi w jednym z kościołów w okolicy Olesna. Funkcjonariusze zabezpieczyli wtedy przy nim narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz kilkaset złotych, które mogły pochodzić z kradzieży. Zatrzymany mężczyzna usłyszał wówczas zarzut kradzieży z włamaniem, ale funkcjonariusze podejrzewali, że może mieć na swoim koncie znacznie więcej takich przestępstw.

  Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że 50-latek działał na terenie województwa śląskiego i opolskiego. W ciągu 6 miesięcy mógł okraść skarbony w 24 kościołach na terenie powiatów: oleskiego, opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, lublinieckiego, pszczyńskiego, mikołowskiego, raciborskiego, tyskiego i tarnogórskiego. Do części z nich wracał wielokrotnie.

  Podejrzany usłyszał łącznie 276 zarzutów kradzieży z włamaniem, a straty jakie poniosły parafie szacowane są łącznie, na co najmniej 12 000 złotych. 50-latek przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Grozi mu kara nawet do 10-lat więzienia.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".