• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1796
  • Dodano: 2020-05-31 / 20:36
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: Tylko jeden przypadek zakażenia w niedzielę w regionie

 
 
Koronawirus: Tylko jeden przypadek zakażenia w niedzielę w regionie

(Fot. Archiwum)

Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano zgonów, nikt też nie "ozdrowiał". W całym kraju poinformowano dziś o 219 przypadkach zakażenia.


Tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś w województwie opolskim. Nowe zakażenie dotyczy mieszkańca powiatu brzeskiego w sile wieku. W opolskich szpitalach nadal pozostaje 55 osób hospitalizowanych z podejrzeniem lub już chorych na COVID-19.

W popołudniowych raportach Ministerstwa Zdrowia nie odnotowano żadnego zgonu pacjenta zakażonego COVID-19. Do tej pory w Polsce stwierdzono COVID-19 u 23 786 osób, spośród których 1 064 zmarły.

Od początku trwania pandemii w szpitalu znalazło się z tego powodu 583 osoby, a u 643 osób od początku marca potwierdzono pozytywny test na koronawirusa - większość osób leczy chorobę w kwarantannie domowej, a jej przebieg jest łagodny.

Już ponad 26 tysięcy osób było od początku pandemii poddanych kwarantannie, w tym 6826 osób musiało odbyc kwarantannę decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w tej chwili pod nadzorem Sanepidu pozostaje 146 osób w naszym regionie.

Na 643 zakażenia w naszym regionie, 344 osoby wyzdrowiały, a 47 osób zmarło.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".