• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5223
  • Dodano: 2020-05-26 / 13:14
  • Komentarzy: 3

Jezuita Grzegorz Kramer odchodzi w milczeniu. Zastąpi go nowy proboszcz

 
 
Jezuita Grzegorz Kramer odchodzi w milczeniu. Zastąpi go nowy proboszcz

(Fot. Dżacheć)

Jezuita i proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu, Grzegorz Kramer odchodzi. W lipcu zastąpi go nowy proboszcz. O decyzji Jezuita poinformował na Facebooku.


- Drodzy Parafianie, nasi Goście! Informuję Was, że na początku lipca w naszej parafii będzie miała miejsce zmiana warty na funkcji proboszcza i przełożonego domu zakonnego. Ojca Grzegorza Kramera zastąpi o. Andrzej Duran, który już od kilku tygodni mieszka w naszej wspólnocie. O dokładniej dacie zmiany i wprowadzaniu nowego proboszcza będziemy Was informować. (jeszcze) proboszcz - o. Grzegorz - napisał na stronie Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu.

Pod postem można zobaczyć podzielone zdania parafialnej społeczności. Niektórzy komentujący przychodzili tylko i wyłącznie, by wysłuchać kazania "łysego księdza" - Kiedyś to była moja Parafia, teraz dojeżdżam tutaj ze wsi. Od zawsze w tym kościele czułam ducha modlitwy, bliskość Boga. O.Grzegorz stworzył atmosferę jakiej nie ma nigdzie indziej, bo On jest prawdziwy. Prawdziwy Kapłan, przyjaciel wszystkich. Mój wnuk szedł ze mną do kościoła pod warunkiem, że będzie tam "ten łysy ksiądz". I gdzie my teraz pójdziemy? - piszą parafianie.

Jezuita i proboszcz Grzegorz Kramer odchodzi w milczeniu. Zakaz wypowiadania się w mediach otrzymał po komentarzu w temacie książki papieża Benedykta XVI. Proboszcz opolskiej parafii jezuitów po kontrowersyjnym wpisie usunął swoje konta na popularnych portalach społecznościowych m.in. na Facebooku i Twitterze.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-27 14:04:48 [188.147.45.*] id:1597724  
aldrarian: Napisał postów [595], status [rozpisany/na] Reputacja
Opolska parafia Jezuitów traci bezcenny skarb ... mają swój udział w tym "dziele zniszczenia" (o)polscy nacjonaliści i tzw. prolajferzy - czytaj zadymiarze i szukający swady chuliganie, których mowa nienawiści nie przebił murów tego Domu Bożego ... o. Grzegorz - kazania celne i zrozumiałe, bez politykierstwa jakże powszechnego w polskim kościele katolickim. Ten zakonnik powinie zostać co najmniej biskupem - subito! Bije na niebotyczny dystans obecnych (o)polskich hierarchów swoją niezależnością, pobożnością i mądrością, a to boli zadufanych faryzeuszy.

Nick:
Treść:
2020-05-26 21:59:53 [83.22.248.*] id:1597710  
kgb14: Napisał postów [5290], status [VIP] Reputacja
Szkoda , wielka szkoda...też przychodziłem do tego kościoła głownie przez tego księdza, był otwarty, szczery , dowcipny ..... wiem przychodzimy dla boga i zbawienia własnej duszy .... jednak ci co przekazują nam słowo boże mają znaczenie. Odchodzą Ci co nie powinni a zostają Ci co powinni odejść...żal.

Nick:
Treść:
2020-05-26 16:42:15 [188.147.103.*] id:1597703  
neon: Napisał postów [2106], status [Szycha] Reputacja
Za zasługi duszpasterskie o.Grzegorz powinien awansować na kapelana do jednego z hospicjum.

Nick:
Treść: