• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3633
  • Dodano: 2020-05-25 / 10:31
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: Przybyło zakażonych na Opolszczyźnie

 
 
Koronawirus: Przybyło zakażonych na Opolszczyźnie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje na temat zakażeń koronawirusem w Polsce. W województwie opolskim łącznie od początku epidemii odnotowano 598 przypadków zakażenia.


Służby wojewody poinformowały o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie.

- W powiecie kluczborskim zachorował mężczyzna w sile wieku, który zakaził się lokalnie. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zakażona jest kobieta w średnim wieku w stanie dobrym. Przebywa w kwarantannie domowej, zakaziła się lokalnie. W powiecie strzeleckim zachorowała kobieta w sile wieku, która także zakaziła się lokalnie. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Do zakażenia doszło także w Opolu, pozytywny test wyszedł u Opolanki w średnim wieku, jej stan zdrowia jest dobry i przebywa w domu. Również zakaziła się lokalnie - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

Łącznie od początku epidemii na Opolszczyźnie odnotowano 598 przypadków. Wzrosła liczba ozdrowieńców w regionie. - Wyzdrowiał mężczyzna w sile wieku z powiatu opolskiego, który przebywał w izolacji domowej. Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi 289 osób - czytamy w raporcie.

Raport Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek rano wygląda następująco:

- Potwierdzono 148 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1). Nie odnotowano zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".