• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4912
  • Dodano: 2020-05-23 / 12:17
  • Komentarzy: 4

  Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej doczeka się remontu

  Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej doczeka się remontu
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Mimo, że po obu stronach wiaduktu umieszczono bariery, które pozwalają ocenić, czy pojazd zmieści się pod przejazdem, to i tak dochodzi w tym miejscu do wielu wypadków. W końcu to się zmieni.


  Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej od lat jest bolączką wielu przejezdnych. Przede wszystkim poprzez swoje wymiary ogranicza skutecznie ruch w ciągu ulicy Krapkowickiej tworząc korki. Jest też dość niski, co stanowi problem dla większych pojazdów. W połowie maja 2019 roku Miejski Zarząd Dróg zapowiedział przebudowę kłopotliwego wiaduktu. Po długich oczekiwaniach miasto Opole porozumiało się z PKP w tej sprawie.

  - Ratusz zawrze porozumienie z PKP PLK, dzięki czemu wiadukt kolejowy oraz ulica Krapkowicka doczekają się przebudowy. Obecnie to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście - informują władze miasta Opola.

  - Wiele Opolan czeka na te inwestycję. Przejazd musi być poszerzony i podwyższony by miejskie autobusy mogły tędy przejeżdżać - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Ominąć Zaodrze bezpośrednio ulicą Krapkowicką będziemy mogli za około 3 lata.

  - Będzie to ulica 6-metrowa razem z ciągiem pieszo-rowerowym, który będzie miał dodatkowo 5 metrów - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent miasta Opola.

  Koszt inwestycji sięgnie 15 milionów złotych, z czego wkład miasta wyniesie około 10 milionów zł.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".