• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1833
  • Dodano: 2020-05-21 / 11:01
  • Komentarzy: 0

  Koronawirus: Nie odnotowano zakażeń i zgonów na Opolszczyźnie dziś rano

  Koronawirus: Nie odnotowano zakażeń i zgonów na Opolszczyźnie dziś rano

  (Fot. Dżacheć)

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 245 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeniach koronawirusem. Zmarły trzy zakażone osoby. Województwo opolskie nie pojawiło się w raporcie.


  W raporcie resortu zdrowia w czwartek rano znalazło się 245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (189), wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1). Zmarły 3 osoby w wieku od 60 do 78 roku życia - jak informuje Ministerstwo Zdrowia, był obciążone również innymi chorobami.

  Mimo, że raport Ministerstwa Zdrowia nie podał informacji o zakażeniach w Opolskiem, to taką informację otrzymaliśmy od starosty namysłowskiego. - Mamy kolejny przypadek zakażenia w Naszym Powiecie. Osobą zarażoną jest młoda kobieta, mieszkanka gminy Domaszowice. Kobieta przebywała na kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy. Zadziałała tutaj procedura robienia testów pomiędzy 10 a 12 dniem kwarantanny - pisze na Facebooku Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski.

  Są też dobre wiadomości. Przybywa osób, które pokonały chorobę wywołaną przez Sars-Cov-2. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce jest już 8452 ozdrowieńców. Mniej osób poddanych jest też obowiązkowej kwarantannie - z danych zamieszczonych w czwartek 21 maja wynika, że jest to blisko 77,5 tysiąca osób.

  Liczba zakażonych koronawirusem: 19 983/965 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".