• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2296
  • Dodano: 2020-05-20 / 18:57
  • Komentarzy: 0

Wracał do domu, "wydmuchał" ponad 3 promile

 
 
Wracał do domu, "wydmuchał" ponad 3 promile

(Fot. Archiwum)

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by byli oni bezkarni. Wzorową postawą wykazały się osoby, które jechały za nietrzeźwym kierowcą i uniemożliwiły mu dalszą podróż. Zatrzymany w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu, a dzięki zgłoszeniu odpowie za złamanie prawa.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę. Wówczas kilka minut po godzinie 16:00 dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że obwodnicą Brzegu prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca. Na tą trasę natychmiast zostali skierowani policjanci. Z podanych informacji wynikało, że świadkowie cały czas jadą za podejrzanym pojazdem.

Na miejscu policjanci zastali osoby, które zatrzymały kierowcę forda, zabrały mu kluczyki i uniemożliwiły dalszą jazdę. Jak wynikało z ich relacji, mężczyzna zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg. To wzbudziło ich niepokój i zaalarmowali policjantów. Już podczas rozmowy wyczuwalna była woń alkoholu od mężczyzny, jego równowaga była zachwiana, a mowa bełkotliwa. Urządzenie pokazało że 48-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. W takim stanie wracał do domu.

Dzięki reakcji świadków zdarzenia mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".