• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2187
  • Dodano: 2020-05-19 / 17:16
  • Komentarzy: 0

  Straż i grupa chemiczna znów w Skarbimierzu. Specjaliści zbadają znalezione chemikalia

  Straż i grupa chemiczna znów w Skarbimierzu. Specjaliści zbadają znalezione chemikalia
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Strażacy przy wsparciu grupy chemicznej z Kędzierzyna-Koźla wznowili akcję w miejscowości Skarbimierz, gdzie kilka dni temu doszło do ujawnienia składowiska niebezpiecznych odpadów chemicznych. Akcja ma na celu przebadanie składu substancji.


  Policja ustala okoliczności w jakich niebezpieczne substancje znalazły się na terenie jednego z zakładów w Skarbimierzu-Osiedle. We wtorek 19 maja po 10:00 strażacy wraz z grupą chemiczną wznowili akcję.

  Przypomnijmy, że pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu 15 maja po 14:00.

  - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ujawniono blisko 2000 zbiorników DPPL o pojemności 1000 l z odpadami. Do zdarzenia zadysponowano 13 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wrocławia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pobraniu próbek składowanych materiałów i poddaniu ich analizie. Doszło tam do rozszczelnienia kilku zbiorników. Ta wyciekająca substancja gromadzi się w zagłębieniu terenowym i przedostaje do gleby - informuje straż.

  Dzisiejsze działania, jak podkreślają strażacy mają na celu ustalenie składu chemicznego substancji znajdujących się na terenie zakładu.

  - Dziś brzescy strażacy w towarzystwie Grupy Specjalistycznej Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w Kędzierzynie-Koźlu pobiorą próbki substancji z beczek w celu zidentyfikowania ich zawartości - przekazał st. kpt. Jacek Nowakowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Brzegu.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".