• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 4289
  • Dodano: 2020-05-18 / 14:44
  • Komentarzy: 0

  Uciekał przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy

  Uciekał przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy

  (KPP Nysa)

  Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu motocykliście, który zignorował wydane przez policjantów sygnały do zatrzymania pojazdu i uciekał przed funkcjonariuszami. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy przewrócił swój pojazd na poboczu drogi. Okazało się, że nie ma prawa jazdy, a motocykl nie ma ważnych badań technicznych.

  14 maja, policjanci z nyskiej drogówki prowadząc kontrole drogowe w miejscowości Ścibórz, zauważyli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością. Kiedy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym wyraźne polecenie do zatrzymania pojazdu, kierowca zaczął uciekać.

  W trakcie pościgu, na łuku drogi w miejscowości Stary Paczków, kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem. Pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie doszło do jego wywrócenia. Na szczęście motocyklista nie doznał poważnych obrażeń.

  Zatrzymany 22-letni kierowca yamahy był trzeźwy. Jak sam stwierdził, powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania motocyklem. W trakcie czynności okazało się również, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

  Przypominamy, że obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego jest stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej i kontynuowanie jazdy mimo wydania przez osobę uprawnioną polecenia, jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".