• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2185
  • Dodano: 2020-05-22 / 13:04
  • Komentarzy: 1

  Strażacy zaprojektowali i zbudowali kabinę do dezynfekcji. Przekazali ją dla szpitala

  Strażacy zaprojektowali i zbudowali kabinę do dezynfekcji. Przekazali ją dla szpitala
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Strażacy z Kędzierzyna-Koźla przekazali kabinę do dezynfekcji szpitalowi jednoimiennemu w Kędzierzynie-Koźlu. Nowatorskie urządzenie stworzyło dwóch strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kędzierzynie-Koźlu.


  Jak podkreślają strażacy, instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników szpitala. Kabina została wykonana przez mł. kpt. Łukasza Połomskiego inicjatora, pomysłodawcę, wykonawcę i koordynatora oraz mł. asp. Tomasza Tułę współtwórcę projektu i wykonawcę.

  - Kabina ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego, który pracuje na oddziale zakaźnym szpitala. Projekt został wykonany samodzielnie przez nas. Elementy konstrukcję oraz części montażowe pozyskaliśmy od lokalnych przedsiębiorców firmę Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe, Castorama Kędzierzyn-Koźle oraz Logistics System - mówi mł. kpt. Łukasz Połomski.

  Instalacja dezynfekująca przeznaczona jest do unieszkodliwiania wirusów, bakterii i grzybów. Instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników. Będą oni przechodzić przez strumień dezynfekujący, tak zwaną kurtynę dezynfekującą. - Głównym elementem naszego rozwiązania jest system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 16 dysz mgłowych zabudowanych po 8 szt. z każdej ze stron. Dzięki temu rozwiązaniu stwarzamy optymalne warunki do "zabicia" wirusów ponieważ osoba wchodząca jest cała pokryta środkiem dezynfekcyjnym. Cały proces trwa około 20 sekund - dodaje mł. asp. Tomasz Tuła.

  Instalacja wyposażona jest również w hydrofor, który utrzymuje odpowiednie ciśnienia w przewodach rozprowadzających środek dezynfekcyjny. Pozostałe skropliny spływają do specjalnego zbiornika ustawionego pod kabiną - nie jest w tym wypadku wymagana instalacja kanalizacji. Metoda dezynfekcji pozwala personelowi medycznemu czuć się bezpiecznie po wyjściu z niej oraz swobodne i bezpieczne zjecie ubrania które zostanie zdezynfekowane.

  Dziś strażacy przekazali kabinę władzom szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu. - Ta kabina ma wartość niematerialną. To nie jest coś, co można ocenić w jakiejkolwiek kwocie. Sprzęt taki pozwala zabezpieczyć wszystkich pracowników czy osoby transportujące chorych do szpitala. Jak ją tylko podłączymy i zamontujemy w miejscu docelowym, będzie gotowa do użycia - mówi Jacek Mazur, zastępca dyr. ds. medycznych.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-22 18:42:32 [83.30.11.*] id:1597570  
  dzony: Napisał postów [5642], status [VIP] Reputacja
  Wszystko ładne i piękne jak i również zdjęcie pamiątkowe ale gdzie dystans 1,5 m matoły!!!

  Nick:
  Treść: