• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3196
  • Dodano: 2020-05-16 / 10:59
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: 6 nowych zakażeń w regionie. Zwiększa się liczba ozdrowieńców

 
 
Koronawirus: 6 nowych zakażeń w regionie. Zwiększa się liczba ozdrowieńców

(Fot. Archiwum)

Od początku epidemii w województwie opolskim mamy 534 przypadki zakażenia. Do 214 osób zwiększyła się liczba ozdrowieńców.


W sobotnim raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 168 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (138), dolnośląskiego (10), opolskiego (6), wielkopolskiego (5), małopolskiego (4), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

- W województwie opolskim potwierdzono kolejne 6 zakażeń koronawirusa wśród mieszkańców regionu. Chorzy są z powiatu strzeleckiego, głubczyckiego, Opola, powiatu oleskiego oraz powiatu nyskiego. Tym samym od początku epidemii w województwie opolskim mamy 534 osoby - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

W powiecie strzeleckim zakaziły się dwie kobiety w średnim i w sile wieku. Obie w stanie dobrym, przebywają w kwarantannie domowej. Zakaziły się lokalnie. W powiecie głubczyckim zakażony jest mężczyzna w średnim wieku, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Jego stan jest dobry, transmisja lokalna.

Koronawirus potwierdzono również u kobiety w sile wieku, mieszkanki Opola oraz u kobiety w średnim wieku z powiatu oleskiego. Koronawirusa potwierdzono także u mężczyzny w wieku senioralnym z powiatu nyskiego. W przypadku tych trzech osób, na tę chwilę brak informacji ich stanie zdrowia, miejscu pobytu oraz sposobie zakażenia.

O dwie zwiększyła się dotychczasowa liczba ozdrowieńców. Tym samym w regionie jest ich już 214 osób. Koronawirus pokonała kobieta w wieku senioralnym - mieszkanka powiatu opolskiego, która przebywała w izolatorium oraz seniorka z powiatu głubczyckiego, która przebywała w izolacji domowej.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii: 18 184/912 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".