• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3510
  • Dodano: 2020-05-13 / 14:26
  • Komentarzy: 0

  Wiemy, kiedy uczniowie zobaczą się z nauczycielami. Ruszają staże i praktyki

  Wiemy, kiedy uczniowie zobaczą się z nauczycielami. Ruszają staże i praktyki

  (Fot. Archiwum)

  Wraz z III etapem częściowo odmrażane jest życie społeczne. Zostanie zapewniona opieka w szkołach dla najmłodszych, konsultacje z nauczycielami. Zasiłek dla rodziców dzieci do lat 8 zostaje przedłużony. Od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna!


  Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce.

  Od 18 maja będą mogły być otwarte schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe, świetlice środowiskowe czy domy kultury, gdzie dzieci mogą wrócić do zajęć artystycznych. - Za zgodą rodziców będzie można odbywać indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze czy artystyczne - mówił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

  Od poniedziałku 18 maja zostaną otwarte szkoły policealne, gdzie uruchomione zostaną zajęcia praktyczne. - Tam, gdzie często nauka trwa rok czy dwa lata, uczniowie nie mieli szans na odbycie praktyk, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji - mówi minister edukacji narodowej.

  Od poniedziałku 25 maja, w klasach 1-3 zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi na wzór przedszkoli i żłobków. Będą to zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Uruchomione zostaną także konsultacje maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami. - To konsultacje przede wszystkim z przedmiotów egzaminacyjnych, by uczniowie mogli bezpośrednio z nauczycielami uzgodnić materiał do nadrobienia. Uczniowie z potrzebami specjalnymi także powinni mieć możliwość takich konsultacji. Uczniowie klasy 3 techników będą mogli odbywać praktyki i staże zawodowe - mówi minister edukacji narodowej.

  Od 1 czerwca takie konsultacje będą możliwe dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. - Podkreślam, że to rodzice decydują o posłaniu dziecka na takie zajęcia, jednocześnie podtrzymujemy możliwość otrzymania zasiłku opiekuńczego dla osób, które się na to nie zdecydują - mówił premier Mateusz Morawiecki.

  - Chcemy by wszyscy uczniowie mogli spotkać się ze swoimi nauczycielami i wyjaśnić fragmenty materiału, który był trudny do opanowania, ale także porozmawiać o ocenach. Przygotowujemy wytyczne dotyczące egzaminów końcowych dla ósmoklasistów i egzaminów maturalnych. Jest możliwość powrotu do tradycyjnych zajęć - mówił minister Piontkowski.

  Podsumowując, od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia:

  - praktyczne w szkołach policealnych,
  - rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

  Od 25 maja umożliwimy prowadzenie:

  - zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej,
  - konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

  Od 1 czerwca - konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".